„Osiągnąłeś wszystko, ale nadal masz przed sobą jedno zadanie”. Luka Modrić z wiadomością do Toniego Kroosa

2024-05-22 00:00:33; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
„Osiągnąłeś wszystko, ale nadal masz przed sobą jedno zadanie”. Luka Modrić z wiadomością do Toniego Kroosa Fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Luka Modrić [Instagram]

Toni Kroos nie przedłuży kontraktu z Realem Madryt i po Mistrzostwach Europy zakończy profesjonalną karierę piłkarza. Decyzję swojego kolegi z zespołu za pośrednictwem Instagrama skomentował Luka Modrić.

Zarówno kibice Realu Madryt jak i również sam Carlo Ancelotti mieli nadzieję, że wygasający kontrakt Toniego Kroosa zostanie jeszcze przedłużony. Niemiec mimo upływu czasu wciąż potrafił wnieść do drużyny wiele jakości, będąc jednym z najlepszych pomocników na świecie.

Ostatecznie jednak 34-letni pomocnik postanowił zejść ze sceny, informując, że wraz z końcem sezonu opuści szeregi madryckiego klubu, a po rozegranych Mistrzostwach Europy całkowicie zakończy profesjonalną karierę piłkarza.

Przygoda Kroosa z Realem trwała od 2014 roku i została zwieńczona wieloma sukcesami. Od momentu sfinalizowania transferu Niemca z Bayernu Monachium u jego boku nieprzerwanie grał Luka Modrić, który za pośrednictwem Instagrama postanowił pożegnać swojego wieloletniego przyjaciela z boiska, wyznając jednocześnie, że mają oni jeszcze razem coś do zrobienia. Mowa tu oczywiście o zbliżającym się finale Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

„Drogi Toni, trudno mi pisać te słowa. Świat piłki nożnej jest smutny, bo odchodzi historyczny piłkarz i ja również jestem z tego powodu bardzo smutny. Przyjacielu, jesteś legendą tego sportu i legendą Realu Madryt. Bardzo cieszyłem się grą u Twojego boku. Naprawdę było zaszczytem dzielić z Tobą środek pola w Realu Madryt. Masz cechy, które czynią Cię wyjątkowym i niepowtarzalnym piłkarzem, i już nie będzie drugiego takiego jak Toni Kroos. Niezapomniane noce w europejskich pucharach, tytuły, magia Bernabéu... Nigdy nie zapomnimy tej złotej ery w klubie naszego życia. Osiągnąłeś wszystko, ale nadal masz przed sobą jedno zadanie. Razem po 15. tytuł. Będę za Tobą tęsknił, przyjacielu” - napisał.

Bieżący sezon w wykonaniu Kroosa to 46 rozegranych spotkań, w których zdobył bramkę oraz zanotował dziewięć asyst. Dla Realu wystąpił on łącznie 463 razy.