2024-09-15 07:06:45; Aktualizacja: 2 dni temu
Osiemnasty gol Mateusza Bogusza [WIDEO]. To była jednak podróż z nieba do piekła w derbowej rywalizacji Fot. Ringo Chiu / Shutterstock.com
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Mateusz Bogusz szybko wymazał z pamięci niezbyt udany debiut w reprezentacji Polski. W derbowym spotkaniu Los Angeles Galaxy – Los Angeles FC ofensywny pomocnik zanotował otwierające trafienie. To jednak jedyny pozytyw, bo jego drużyna poległa pomimo dwubramkowego prowadzenia.

23-latek wrócił niedawno do Stanów Zjednoczonych po pierwszym meczu z seniorskiej drużynie narodowej. Na murawie w Osijeku spędził ponad godzinę, lecz nie zebrał pozytywnych recenzji, podobnie jak cała reprezentacja. Pojedynek w Lidze Narodów skończył się porażką 0-1.

Za oceanem wychowanek Ruchu Chorzów ciągle udowadnia, że jest najlepszą wersją siebie. W 37. występie, zbierając do kupy wszystkie oficjalne rozgrywki, w tym sezonie strzelił już 18. gola.

Gracz ofensywnej formacji otworzył wynik meczu już w 5. minucie. Denis Bouanga popędził lewym skrzydłem, wciął piłkę do środka, a ta po odbiciu się od jednego z obrońców trafiła na głowę Bogusza i wpadła do siatki.

To były miłe złego początki, choć jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Bouanga podwyższył prowadzenie.

Dramat „Czarno-Złotych” zaczął się odgrywać w drugiej połowie. Od 53, minuty gospodarze zdołali wbić aż cztery gole za sprawą Dejana Jovelicia (dublet), Edwina Cerrillo oraz Riquiego Puiga.

W międzyczasie czerwoną kartkę obejrzał Lewis O'Brien, co praktycznie przerwało myśli przyjezdnych o wywiezieniu korzystnego rezultatu.

Bogusz spędził na murawie całe spotkanie.

Pomimo przegranej LA FC jest na dobrej drodze, aby zapewnić sobie udział w fazie pucharowej o mistrzostwo MLS. Zajmuje drugie miejsce w Konferencji Zachodniej.