Osimhen przewieziony do szpitala. Nigeryjczyk stracił przytomność po uderzeniu głową w murawę

Osimhen przewieziony do szpitala. Nigeryjczyk stracił przytomność po uderzeniu głową w murawę fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Victor Osimhen zderzył się pechowo z Cristianem Romero tuż przed zakończeniem pojedynku Atalanty z Napoli (4:2). Środkowy napastnik w wyniku tego zajścia upadł na murawę i stracił przytomność.

Przedstawiciele ekipy ze Stadio Diego Armando Maradony zainwestowali rekordową sumę w sprowadzenie nigeryjskiego zawodnika przed rozpoczęciem trwających rozgrywek i na razie nie mogą być zadowoleni z zainwestowanych funduszy w piłkarza, który miał docelowo wypełnić we włoskim zespole lukę powstałą po Arkadiuszu Miliku.

22-latek nie zachwycał w pierwszym meczach obecnego sezonu i następnie stracił szansę na szybkie wymazanie pozostawionego po sobie słabego pierwszego wrażenia z powodu nabawienia się urazu barku na zgrupowaniu reprezentacji „Super Orłów”.

Następnie na domiar złego wyprawił w Lagos imprezę urodzinową w trakcie okresu rekonwalescencji, na której nie zachował należytego dystansu społecznego i w efekcie zakaził się koronawirusem, co dodatkowo wydłużyło jego okres powrotu na boisko.

Z tego też powodu Victor Osimhen dołączył ponownie do pierwszej drużyny Napoli dopiero przed kilkoma tygodniami i niewykluczone, że teraz będzie go czekała ponownie przerwa w grze z powodu urazu odniesionego w końcowym fragmencie meczu przeciwko Atalancie.

Nigeryjczyk zderzył się pechowo z Cristianem Romero w doliczonym czasie gry i niefortunnie upadł głową na murawę, co wywołało u niego natychmiastową utratę przytomności.

Służby medyczne udzieliły pierwszej pomocy 22-latkowi i ten jeszcze przed udaniem się karetką do szpitala Papa Giovanni odzyskał pełną świadomość.

Środkowy napastnik przechodzi obecnie podstawowe testy w placówce i, jeżeli nie wykażą one niczego niepokojącego, otrzyma zgodę na powrót do Neapolu i będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry Napoli na kolejne spotkanie.

Osimhen rozegrał 16 spotkań w trwających rozgrywkach i zdobył w nich zaledwie dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy