Ostatni mecz w maju 2023 roku. Wisła Kraków testuje pomocnika [OFICJALNIE]

2024-06-17 21:18:26; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Ostatni mecz w maju 2023 roku. Wisła Kraków testuje pomocnika [OFICJALNIE] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków poinformowała, że na testach sportowych w klubie przebywa pomocnik Luis Jakobi. Zawodnik ten po raz ostatni pojawił się na boisku jeszcze w maju 2023 roku w barwach Újpestu.

Wisła Kraków w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W Myślenicach zawodnicy przygotowywali się pod okiem nowego szkoleniowca, Kazimierza Moskala, a kadra była okrojona o zawodników, którzy latem odeszli z klubu. Dodatkowo na zajęciach zabrakło też borykających się z problemami zdrowotnymi Goku, Jesusa Alfaro, Bartosza Jarocha, Bartosza Talara oraz Dawida Szota. Indywidualnie ćwiczyli natomiast Igor Łasicki oraz Marco Carbó.

Największą uwagę przykuł jednak zawodnik testowany. Tak, jak informowały Transfery.info, pod okiem Moskala szkolił się Luis Jakobi. To Niemiec, który może grać zarówno w drugiej linii, jak i w ofensywie. Na razie nie wiadomo, ile pozostanie z zespołem. Wydaje się, że w razie pozytywnego wrażenia, może liczyć na pozostanie w drużynie.

Nie wiadomo jednak do końca, w jakiej formie jest Niemiec. Mowa bowiem o piłkarzu, który pozostaje bez pracy od sierpnia 2023 roku. Ostatni oficjalny mecz rozegrał natomiast jeszcze w maju 2023 roku.

Ciężko zatem ferować, jak sobie poradzi. Kiedyś jednak 22-latek zapowiadał się naprawdę solidnie. Mowa bowiem o reprezentancie Niemiec do lat 16, który pierwsze kroki stawiał w akademii Mainz. Na swoim koncie ma też rezerwy Greuther Fürth oraz Türkgücü München.

Wisła Kraków do czwartku pozostanie w Myślenicach, a następnie czeka ją obóz przygotowawczy w Woli Chorzelowskiej.