Ostatni taniec Marka Papszuna. „Zakończyć z klasą”

Ostatni taniec Marka Papszuna. „Zakończyć z klasą” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Marek Papszun zabrał głos przed meczem ostatniej kolejki Ekstraklasy, w której Raków Częstochowa zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

W 33 dotychczasowych spotkaniach ligowych Raków Częstochowa zdobył 75 punkty i drugą w tabeli Ekstraklasy Legię Warszawa wyprzedza o 11 „oczek”. W 34. kolejce nowy mistrz Polski zmierzy się na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin. Dla Marka Papszuna będzie to ostatni mecz za jego sterami. 48-latek jakiś czas temu zdecydował się na odejście z klubu.

- Jestem po raz ostatni. Nasza łódka zmierza do brzegu. Ja wysiadam, ale Raków płynie dalej, dlatego cieszę się ostatnimi momentami z drużyną i w klubie. Przed nami ostatni mecz i chcielibyśmy go wygrać. Zagrać na swoim wysokim poziomie, jak często graliśmy na Limanowskiego. Nie tylko ja odchodzę, ale i niektórzy zawodnicy i będziemy chcieli się godnie z Częstochową, Rakowem, kibicami, pożegnać. Chcielibyśmy to zakończyć z klasą.

- Nie wszyscy są do dyspozycji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że okres przejściowy jest krótki, za chwilę jest okres przygotowawczy i z niektórymi zawodnikami nie chcieliśmy ryzykować, żeby byli w pełni gotowi do tego okresu - powiedział Papszun, który został zapytany też o swoją przyszłość.

- Mam przygotowane warianty A i B. Nudził się nie będę. To nie jest tak, że jak nie będę w danym momencie trenerem, to nie będę miał co robić. Mam plany, jestem o to spokojny. Na tę chwilę nic nie muszę koniecznie. Nie jestem pod taką presją - przyznał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy