Oświadczenie Lamparda. Anglik potwierdza przypuszczenia!

Oświadczenie Lamparda. Anglik potwierdza przypuszczenia!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Facebook | Transfery.info

Frank Lampard za pośrednictwem Facebooka wystosował oświadczenie, komentując swoją sytuację.

"Chcę uczynić moją sytuację w pełni jasną, gdyż w ostatnich kilku dniach przeczytałem masę kłamstw i nonsensu. Kiedy Chelsea zwolniła mnie z kontraktu w poprzednim roku, podpisałem przyrzeczenie gry w NYCFC na dwa lata, obowiązujące od pierwszego stycznia 2015 roku. Wtedy dostałem szansę trenowania i bycia częścią składu Manchesteru City w okresie przejściowym, by zatrzymać siebie w najlepszej formie przed przeprowadzką do Nowego Jorku. Ten czas został przedłużony przez Manchester City i rozpocznę grę dla NYCFC wraz z końcem bieżącego sezonu Premier League. Wszystkie strony pozostawały w ciągłym dialogu przez ten czas w celu znalezienia najlepszego rozwiązania dla każdego. Mogę powiedzieć, że jestem podekscytowany przed przybyciem do Nowego Jorku. Dam z siebie wszystko dla zespołu, by osiągnąć nasz sukces w MLS najwcześniej, jak to tylko możliwe. Dziękuję każdemu za nieustające wsparcie, życzę zdrowego i szczęśliwego 2015!"

Zawodnik pomiędzy wierszami potwierdził, że nie podpisał latem umowy z klubem MLS, więc najprawdopodobniej angielscy dziennikarze mają rację: http://transfery.info/72582,lampard-nie-jest-zawodnikiem-nycfc-manchesteru-city-tez-nie, twierdząc że związał się z City Football Group.

W związku z tym sprawa może mieć swój ciąg dalszy - "third-party ownership" (TPO) jest w Anglii zakazane od 2008 roku, tutaj jednak dochodzi do specyficznej sytuacji, gdy kluby należące do jednej grupy, są tym samym powiązane kapitałowo i właścicielsko. Trudno stwierdzić, czy to złamanie przepisów - raczej ich zgrabne ominięcie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy