Oświadczenie Lopeteguiego po zwolnieniu z Realu

Oświadczenie Lopeteguiego po zwolnieniu z Realu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: EFE | AS

Były trener Realu Madryt, Julen Lopetegui, wydał oświadczenie w kwestii swojego zwolnienia.

Tej decyzji spodziewano się już od kilku tygodni, lecz dyrekcja „Los Blancos” powoli do niej dojrzewała. Drużyna od dawna nie radziła sobie najlepiej, a Lopetegui nie zdołał znaleźć sposobu na poprawienie sytuacji, przez co nieustannie narastały spekulacje na jego temat. Zwycięstwo nad Viktorią Pilzno okazało się jedynie odroczeniem wyroku, który został wykonany po blamażu w „El Clásico”.

Poniedziałek był ostatnim dniem Hiszpana w roli trenera Realu, a klub zatrudnił w jego miejsce tymczasowo Santiago Solariego, który do tej pory szkolił drużynę rezerw. Obecnie trwają poszukiwania szkoleniowca na stałe, tymczasem Lopetegui może poszukiwać nowego pracodawcy.

52-latek nie zdecydował się na gorący komentarz w prasie, ale wydał za to oświadczenie za pośrednictwem agencji EFE. Taktyk nie zdecydował się na jakiekolwiek przytyki w kierunku Realu i podziękował za ostatnie miesiące współpracy.

„Po decyzji podjętej przez zarząd Realu Madryt, chciałbym podziękować klubowi za możliwość, którą mi dano” - stwierdził Lopetegui.

„Chciałbym też podziękować kibicom za ich starania i pracę, a również wszystkim pracownikom klubu za ich dobre traktowanie w trakcie mojego pobytu. I oczywiście dziękuję kibicom za ich zaangażowanie. Życzę klubowi wszystkiego najlepszego na dalszą część sezonu”.

Ewentualnych dalszych komentarzy możemy się zapewne spodziewać w niedalekiej przyszłości. Na ten moment Lopetegui pozostaje bez klubu i nie wiadomo gdzie podejmie się nowej pracy.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy