Oświadczenie Lopeteguiego po zwolnieniu z Realu

Oświadczenie Lopeteguiego po zwolnieniu z Realu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: EFE | AS

Były trener Realu Madryt, Julen Lopetegui, wydał oświadczenie w kwestii swojego zwolnienia.

Tej decyzji spodziewano się już od kilku tygodni, lecz dyrekcja „Los Blancos” powoli do niej dojrzewała. Drużyna od dawna nie radziła sobie najlepiej, a Lopetegui nie zdołał znaleźć sposobu na poprawienie sytuacji, przez co nieustannie narastały spekulacje na jego temat. Zwycięstwo nad Viktorią Pilzno okazało się jedynie odroczeniem wyroku, który został wykonany po blamażu w „El Clásico”.

Poniedziałek był ostatnim dniem Hiszpana w roli trenera Realu, a klub zatrudnił w jego miejsce tymczasowo Santiago Solariego, który do tej pory szkolił drużynę rezerw. Obecnie trwają poszukiwania szkoleniowca na stałe, tymczasem Lopetegui może poszukiwać nowego pracodawcy.

52-latek nie zdecydował się na gorący komentarz w prasie, ale wydał za to oświadczenie za pośrednictwem agencji EFE. Taktyk nie zdecydował się na jakiekolwiek przytyki w kierunku Realu i podziękował za ostatnie miesiące współpracy.

„Po decyzji podjętej przez zarząd Realu Madryt, chciałbym podziękować klubowi za możliwość, którą mi dano” - stwierdził Lopetegui.

„Chciałbym też podziękować kibicom za ich starania i pracę, a również wszystkim pracownikom klubu za ich dobre traktowanie w trakcie mojego pobytu. I oczywiście dziękuję kibicom za ich zaangażowanie. Życzę klubowi wszystkiego najlepszego na dalszą część sezonu”.

Ewentualnych dalszych komentarzy możemy się zapewne spodziewać w niedalekiej przyszłości. Na ten moment Lopetegui pozostaje bez klubu i nie wiadomo gdzie podejmie się nowej pracy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy