Ousmane Dembélé i obelga ostateczna, czyli dlaczego Lahoz wyrzucił go z boiska

Ousmane Dembélé i obelga ostateczna, czyli dlaczego Lahoz wyrzucił go z boiska fot. FC Barcelona
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info | Movistar

Barcelona wygrała z Sevillą 4-0, ale i tak show w ostatnich minutach skradł sędzia Mateu Lahoz.

42-letni arbiter międzynarodowy w 87. minucie meczu postanowił wyjść na pierwszy plan. Najpierw niesłusznie pokazał czerwoną kartkę Ronaldowi Araújo, który wszedł w 73. minucie za Jean-Claira Todibo, tym samym debiutując w pierwszym zespole Barcelony w związku z zawieszeniem Clementa Lengleta i kontuzją Samuela Umtitiego.

Piłkarze Barcelony od razu wyrazili niezadowolenie z decyzji Lahoza, który popełnił ewidentny błąd i później go nie naprawił, mimo obecności systemu VAR w Hiszpanii. Pierwszy mocniej zareagował Ousmane Dembélé, który szybko znalazł się blisko sytuacji. Lahoz zripostował skrzydłowego, sięgając po drugi w tym meczu czerwony kartonik (a żółtą kartkę za protesty dostał też Sergio Busquets).

Najbardziej zaskakujący jest jednak powód tej decyzji. Hiszpańskie media szybko uzyskały dostęp do protokołu meczowego, w którym sędzia zapisał, że Dembele zwrócił się do niego słowami "bardzo słaby, jesteś bardzo słaby". Do tego Francuz gestykulował w bliskiej odległości od arbitra.

Tymczasem zachowanie Dembélé eliminuje go z El Clásico. Jutro poznamy długość zawieszenia, ale kara obejmie przynajmniej dwa najbliższe spotkania - z Eibarem i właśnie Realem Madryt.

Bezpośrednio po spotkaniu, jeszcze bez wiedzy o tym, co się dokładnie wydarzyło, sytuację skomentował trener Ernesto Valverde: - Nie wiem, co powiedział, ale bardzo trudno jest uzyskać od Dembélé cokolwiek w języku hiszpańskim...

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy