Oxford definitywnie pożegna się z West Hamem. Wybrał grę w Bundeslidze!

Oxford definitywnie pożegna się z West Hamem. Wybrał grę w Bundeslidze! fot. Angielska Federacja Piłkarska
Jan Piekutowski
Źródło: Sky Sports

Reece Oxford powinien w najbliższym czasie sfinalizować swoje przenosiny do Augsburga.

Według informacji przekazanych przez „Sky Sports”, przedstawiciele West Hamu zgodzili się na sprzedaż Reece'a Oxforda do Augsburga.

Utalentowany obrońca był swego czasu uważany za jeden z największych talentów Premier League i świadczy o tym między innymi fakt, że  Anglik jest najmłodszym graczem w historii „Młotów”, który zadebiutował w dorosłej drużynie. Defensor pojawił się po raz pierwszy w składzie londyńskiego klubu w wieku 16 lat i 198 dni.

Od tego czasu nie zdołał jednak na dłużej przebić się do gry w stołecznym zespole i zanotował w jego barwach zaledwie 17 występów.

Teraz Oxford w poszukiwaniu częstszych gier ma trafić do Augsburga, który jest pewny utrzymania się w Bundeslidze. Jego nowy klub zapłaci ma zapłacić za niego tylko trzy miliony euro. Jest to stosunkowo niewysoka kwota, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że jakiś czas temu wyceniano tego obrońcę na co najmniej sześć razy wyższą sumę.

20-latek ma już stosunkowo duże doświadczenie związane z niemieckim futbolem. W sezonie 2017/2018 trafił już tego kraju na zasadzie wypożyczenia do Borussi Mönchengladbach na wypożyczenie. Z kolei w połowie obecnych rozgrywek na tych samych warunkach przeniósł się do „Fuggerstädter”.

Anglik wystąpił tylko w ośmiu meczach Augsburga, ale wywarł na władzach klubu na tyle dobre wrażenie, że ci zdecydowali się na jego wykupienie z West Hamu. W prasie spekuluje się, że Anglik podpisze z nowym pracodawcą trzyletni kontrakt.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy