Papu Gómez odchodzi z Atalanty. Czas na zmianę ligi

Papu Gómez odchodzi z Atalanty. Czas na zmianę ligi fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Sevilla ustaliła już większość szczegółów operacji transferowej z udziałem Papu Gómeza - uważa Nicolò Schira.

Argentyńczyk skonfliktowany z Gian Piero Gasperinim za rzekomą niesubordynację podczas meczu Ligi Mistrzów został skazany na odejście. Do ustalenia pozostawała nazwa nowego klubu dotychczasowego kapitana Atalanty.

Bergamczycy od razu zaznaczyli, że zgodzą się sprzedać blisko 33-letniego gracza, ale dla ekip rywalizujących z nimi o czołowe lokaty w Serie A cena będzie wyższa. W tym przypadku mówiło się o około 12 milionach euro.

W uprzywilejowanej pozycji były pozostałe drużyny z włoskich boisk oraz drużyny z zagranicy. Z racji faktu, że Papu Gómezowi marzył się transfer do klasowego klubu, pierwszy wariant należało wykluczyć, a między innymi Fiorentina musiała obejść się smakiem. Wówczas do gry włączyła się Sevilla.

Najpierw było to ostrożne badanie terenu, ale z czasem sprawa przerodziło się w coś poważnego. W efekcie rozpoczęły się konkretne rozmowy, a fakt ich prowadzenia potwierdził Monchi. Teraz przyszedł czas na długo wyczekiwany konsensus.

Jak donosi Nicolò Schira, Andaluzyjczycy osiągnęli wstępne porozumienie nie tylko z piłkarzem, ale i jego pracodawcą. O to z pewnością byłoby o wiele trudniej, gdyby wcześniej nie sprzedali oni Carlosa Fernándeza.

Triumfator poprzedniej edycji Ligi Europy wypożyczy cofniętego napastnika do końca trwającego sezonu z obowiązkiem kupna za kwotę ośmiu milionów euro. Następnie pięciokrotny reprezentant Argentyny podpisze umowę, która zwiąże obie strony do 30 czerwca 2023 roku. W ten sposób zagwarantuje on sobie gażę rzędu trzech milionów euro za każdy sezon gry na Półwyspie Iberyjskim.

Niebawem mają zostać ustalone ostatnie szczegóły całej operacji, która przyniesie pierwsze wzmocnienie dla Julena Lopeteguiego w zimowym oknie transferowym.

Gómez w koszulce „Orobicich” uzbierał 252 występy okraszone 59 trafieniami i 71 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy