Paquetá do LaLigi?! Olympique Lyon ma poważnego konkurenta

Paquetá do LaLigi?! Olympique Lyon ma poważnego konkurenta
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, Valencia zamierza wykorzystać opieszałość Olympique’u Lyon i spróbować sprowadzić do klubu Lucasa Paquetę.

Brazylijczyk nie jest absolutnie kluczowym piłkarzem „Rossonerich”, a po wydaniu na jego angaż kwoty rzędu blisko 39 milionów euro, Włosi najchętniej, by się go pozbyli. Klubów zainteresowanych jego usługami nie brakuje, lecz jak na razie żaden z nich nie zdołał porozumieć się z mediolańczykami, co do warunków transferu.

W przeszłości gotowość do nawiązania współpracy z 23-latkiem wykazywało Paris Saint-Germain, którego dyrektorem sportowym jest Leonardo, a więc rodak zawodnika z Kraju Kawy.

Aktualnie Brazylijczyk jest przymierzany do Olympique’u Lyon, gdzie z otwartymi ramionami powitałby go Juninho Pernambucano. Problem w tym, że Francuzi nadal nie dysponują wystarczającymi środkami do pozyskania ofensywnego pomocnika, a to może sprawić, że ktoś inny ich uprzedzi.

„La Gazzetta dello Sport” pisze, że może to uczynić Valencia, która miała umieścić Lucasa Paquetę na swoich radarach już jakiś czas temu, przy okazji próby wymiany na Geoffreya Kondogbię. Taka propozycja nie zadowoliła Milanu, ale mimo to Hiszpanie nie porzucili myśli o zakontraktowaniu 11-krotnego reprezentanta „Canarinhos”, a wstępne rozmowy miały zostać zainicjowane.

Ekipa z San Siro wycenia swojego gracza na minimum 23 miliony euro. Otrzymane pieniądze uczestnik eliminacji do Ligi Europy planuje przeznaczyć na zakup nowego stopera. Tu faworytem pozostaje Nikola Milenković z Fiorentiny.

Wracając do Paquety, w barwach „Rossonerich” rozegrał on jak dotąd 44 mecze, raz wpisał się na listę strzelców i trzykrotnie asystował. Jego kontrakt obowiązuje do połowy 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy