Paqueta na wylocie z Milanu. Brazylijczyk czeka na rozwój sytuacji w Lyonie

Paqueta na wylocie z Milanu. Brazylijczyk czeka na rozwój sytuacji w Lyonie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe | La Gazzetta dello Sport

Lucas Paquetá znalazł się w kręgu zainteresowaniu Olympique'u Lyon - informują francuskie oraz włoskie media.

Przedstawiciele „Les Gones” szykują się do rozstania z kilkoma czołowymi piłkarzami ze względu na kryzys finansowy wywołany przez wybuch pandemii koronawirusa, który został dodatkowo pogłębiony przez fakt, że francuski klub nie wystąpi w europejskich pucharach po raz pierwszy od 1996 roku.

Jednocześnie Olympique Lyon musi myśleć o zastąpieniu odchodzących graczy nowymi zawodnikami i w tym kontekście na jednego z faworytów do zasilenia ekipy z Ligue 1 uchodzi Lucas Paquetá z Milanu.

Włoskie oraz francuskie media uważają, że ekipa z Groupama Stadium jest poważnie zainteresowana usługami brazylijskiego pomocnika, który znalazł się na liście priorytetowych celów dyrektora sportowego klubu - Juninho.

Dziennikarze „L’Équipe” dodają, że ewentualne sprowadzenie 23-letniego piłkarza do „Les Gones” jest w pełni uzależnione od najbliższej przyszłości trzech graczy - Houssema Aouara, Memphisa Depaya oraz Jeffa Reine'a-Adélaïde'a.

Wspomniane źródło przekonuje, że odejście dwóch z nich otworzy drogę Lyonowi do przedstawienia Milanowi oferty za Paquetę, który ma być dostępny za około 25 milionów euro.

Brazylijczyk trafił do drużyny z San Siro z Flamengo w styczniu 2019 roku za blisko 40 milionów euro. Od tego czasu nie zdołał spełnić pokładanych w nim oczekiwań i w dotychczas 44 rozegranych spotkaniach zdobył zaledwie jedną bramkę oraz zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy