Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny

Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: DAZN

Dyrektor wykonawczy Juventusu, Fabio Paratici, wciąż jest przekonany, że Superliga mogła wnieść wiele dobrego w świat futbolu.

Projekt powstania Superligi chyba na dobre można zamieść pod dywan, przynajmniej na razie. Po wielu latach przemyśleń i spekulacji, najpopularniejsze kluby zdołały się skrzyknąć i utworzyć ekskluzywne rozgrywki, jednak szybko uległy presji ze strony kibiców. Już w ciągu trzech dni z rozgrywek wypisało się 10 z 12 ekip, w tym Juventus, którego władze były jednymi z największych zwolenników projektu.

W rozmowie z „DAZN” o całym zamieszaniu wypowiedział się dyrektor „Starej Damy”, Fabio Paratici. Jego zdaniem projekt miał szanse na powodzenie, ale zabrakło przede wszystkim zrozumienia ze strony kibiców i obserwatorów.

- Ostatnie 72 godziny były wyjątkowe. Wciąż uważamy, że to dobry projekt, wyjątkowa szansa, by pomóc piłkarskiej piramidzie - powiedział Paratici.

- To były zmiany, które wymagały przetrawienia. Tak samo było wtedy, gdy wprowadzaliśmy nasze logo. Początkowo nie było ono dobrze odbierane. Zajęło to trochę czasu, zanim ludzie je zrozumieli i podobnie byłoby z Superligą. Te rozgrywki byłyby dobre dla piłki.

Przypomnijmy, że Juventus swego czasu wywołał prawdziwą burzę wśród kibiców, zamieniając swój herb na logo. Klub przetrzymał wtedy falę krytyki i obecnie wykorzystuje logo jako swój znak towarowy, a w uproszczone projekty herbów celuje coraz więcej innych drużyn.

Paratici pozwolił sobie również wbić szpilkę krytykom Superligi. Jego zdaniem problem ze zrozumieniem zamysłu może wynikać z niewystarczającej wiedzy komentujących.

- Szanujemy wszystkie opinie. W ciągu ostatnich trzech dni wypowiedzieli się niemalże wszyscy, ale trzeba mieć odpowiednią wiedzę w danym temacie, jeśli chce się dyskutować. Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny. Choć tu mówimy o bardziej powszechnym temacie, a my naprawdę tęsknimy za kibicami na trybunach. Teraz media społecznościowe znacznie ułatwiają wyrażanie opinii, zwłaszcza, gdy spojrzymy jak to wyglądało kilka lat temu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy