Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny

Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: DAZN

Dyrektor wykonawczy Juventusu, Fabio Paratici, wciąż jest przekonany, że Superliga mogła wnieść wiele dobrego w świat futbolu.

Projekt powstania Superligi chyba na dobre można zamieść pod dywan, przynajmniej na razie. Po wielu latach przemyśleń i spekulacji, najpopularniejsze kluby zdołały się skrzyknąć i utworzyć ekskluzywne rozgrywki, jednak szybko uległy presji ze strony kibiców. Już w ciągu trzech dni z rozgrywek wypisało się 10 z 12 ekip, w tym Juventus, którego władze były jednymi z największych zwolenników projektu.

W rozmowie z „DAZN” o całym zamieszaniu wypowiedział się dyrektor „Starej Damy”, Fabio Paratici. Jego zdaniem projekt miał szanse na powodzenie, ale zabrakło przede wszystkim zrozumienia ze strony kibiców i obserwatorów.

- Ostatnie 72 godziny były wyjątkowe. Wciąż uważamy, że to dobry projekt, wyjątkowa szansa, by pomóc piłkarskiej piramidzie - powiedział Paratici.

- To były zmiany, które wymagały przetrawienia. Tak samo było wtedy, gdy wprowadzaliśmy nasze logo. Początkowo nie było ono dobrze odbierane. Zajęło to trochę czasu, zanim ludzie je zrozumieli i podobnie byłoby z Superligą. Te rozgrywki byłyby dobre dla piłki.

Przypomnijmy, że Juventus swego czasu wywołał prawdziwą burzę wśród kibiców, zamieniając swój herb na logo. Klub przetrzymał wtedy falę krytyki i obecnie wykorzystuje logo jako swój znak towarowy, a w uproszczone projekty herbów celuje coraz więcej innych drużyn.

Paratici pozwolił sobie również wbić szpilkę krytykom Superligi. Jego zdaniem problem ze zrozumieniem zamysłu może wynikać z niewystarczającej wiedzy komentujących.

- Szanujemy wszystkie opinie. W ciągu ostatnich trzech dni wypowiedzieli się niemalże wszyscy, ale trzeba mieć odpowiednią wiedzę w danym temacie, jeśli chce się dyskutować. Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny. Choć tu mówimy o bardziej powszechnym temacie, a my naprawdę tęsknimy za kibicami na trybunach. Teraz media społecznościowe znacznie ułatwiają wyrażanie opinii, zwłaszcza, gdy spojrzymy jak to wyglądało kilka lat temu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy