Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia”

Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” fot. Asatur Yesayants / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Equipe

Wszystko wskazuje na to, że mimo szczerych chęci Kylian Mbappé nie pojedzie tego lata na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, przekazuje „L'Equipe”.

Wychowany w podparyskim Bondy piłkarz nie ukrywa swojego przywiązania do narodowych barw. Bardzo poważnie podchodzi do reprezentowania swojego kraju i tego lata marzyło mu się zaliczenie dwóch wielkich turniejów - Mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich. Z tego drugiego będzie musiał jednak zrezygnować.

Paris Saint-Germain pozostaje nieugięte i tak jak nie pozwoliło na wyjazd na turniej Neymarowi oraz Marquinhosowi, tak też uczyniło z Mbappé. „L'Equipe” informuje, że francuska federacja piłkarska robiła, co mogła, lecz dyrekcja PSG wyszła z założenia, iż Igrzyska Olimpijskie rozgrywane są poza terminami FIFA, dlatego też klub nie ma obowiązku puszczać swoich zawodników.

Olimpijskie zmagania piłkarzy odbędą się w Tokio, Kashimie, Saitamie, Sapporo, Sendai oraz Yokohamie od 21 lipca do 7 sierpnia. Terminy te nakładają się z planami paryżan co do przygotowań do kolejnego sezonu, a trzeba brać pod uwagę, że zawodnikom przysługuje również wolne po tego typu rozgrywkach. A niewątpliwie po intensywnej kampanii, która była napięta do granic możliwości ze względu na pandemię COVID-19, PSG wolałoby, żeby jego piłkarze faktycznie dali sobie czas na regenerację, nawet kosztem reprezentacyjnych ambicji.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Mbappé miał częściowo uzależniać swoje pozostanie od decyzji klubu w sprawie jego wyjazdu na Igrzyska w Tokio. PSG nie zwraca jednak na to uwagi, licząc, że uda się przekonać gracza w inny sposób. Taki pozornie drobny gest może mieć znaczący wpływ na dalsze rozmowy, jednak klub jest nieugięty.

- Mbappé w reprezentacji olimpijskiej to już nawet nie marzenie. To bardzo skomplikowane. Obecnie uznałbym to wręcz za utopię - stwierdził prezes FFF, Noël Le Graet.

Francuska federacja nie zamierza jednak składać broni i już teraz stara się rozpocząć proces nakłaniania PSG, by klub ewentualnie pozwolił napastnikowi zagrać na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku, kiedy to gospodarzem będzie Paryż. Pod znakiem zapytania rzecz jasna stoi to, czy 22-latek będzie jeszcze wtedy piłkarzem ekipy z Parc des Princes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy