Parzyszek w Benfice

Parzyszek w Benfice
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Voetbal International

Media w Holandii nie mają wątpliwości – w następnym sezonie Piotr Parzyszek będzie występował w Benfice Lizbona. Polak ma jednak zakończyć obecny sezon w barwach De Graafschap.

Napastnik reprezentacji Polski do lat 21 ma w najbliższych dniach podpisać kontrakt z Benfiką. Do portugalskiego zespołu ma jednak trafić po zakończeniu obecnego sezonu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Piotr zakończy sezon w naszych barwach, z pewnością nam pomoże - powiedział dyrektor techniczny De Graafschap, Roland Vroomans.

Dotychczasowa kariera piłkarska Piotra Parzyszka łączy się z Holandią - to w tym kraju zdobywał pierwsze szlify i boiskowe doświadczenia. Od dłuższego czasu jest związany z De Graafschap. W obecnym sezonie jest najlepszym strzelcem zespołu w rozgrywkach drugiej ligi holenderskiej - w 19 spotkaniach zdobył 16 goli.

„Voetbal International” donosi, że Polak ma w następnym tygodniu udać się do Lizbony, by przejść testy medyczne. Jeśli nie wykażą one żadnych przeciwwskazań podpisze z Benfiką kontrakt do 2018 roku. To samo źródło podaje również, że oprócz Benfiki zainteresowanie polskim napastnikiem przejawiały Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven oraz Aston Villa.

Kwoty transferowej nie ujawniono.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy