Parzyszek w Benfice

Parzyszek w Benfice
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Voetbal International

Media w Holandii nie mają wątpliwości – w następnym sezonie Piotr Parzyszek będzie występował w Benfice Lizbona. Polak ma jednak zakończyć obecny sezon w barwach De Graafschap.

Napastnik reprezentacji Polski do lat 21 ma w najbliższych dniach podpisać kontrakt z Benfiką. Do portugalskiego zespołu ma jednak trafić po zakończeniu obecnego sezonu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Piotr zakończy sezon w naszych barwach, z pewnością nam pomoże - powiedział dyrektor techniczny De Graafschap, Roland Vroomans.

Dotychczasowa kariera piłkarska Piotra Parzyszka łączy się z Holandią - to w tym kraju zdobywał pierwsze szlify i boiskowe doświadczenia. Od dłuższego czasu jest związany z De Graafschap. W obecnym sezonie jest najlepszym strzelcem zespołu w rozgrywkach drugiej ligi holenderskiej - w 19 spotkaniach zdobył 16 goli.

„Voetbal International” donosi, że Polak ma w następnym tygodniu udać się do Lizbony, by przejść testy medyczne. Jeśli nie wykażą one żadnych przeciwwskazań podpisze z Benfiką kontrakt do 2018 roku. To samo źródło podaje również, że oprócz Benfiki zainteresowanie polskim napastnikiem przejawiały Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven oraz Aston Villa.

Kwoty transferowej nie ujawniono.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy