Pato i Robinho potwierdzają chęć odejścia

Pato i Robinho potwierdzają chęć odejścia
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sambafoot

Adriano Galliani potwierdził, że wybiera się do Brazylii negocjować sprzedaż Robinho i Pato, którzy poprosili o zgodę na odejście z San Siro.

Brazylijski duet dał jasno do zrozumienia, że nie jest szczęśliwy we Włoszech i chce wrócić do swojej ojczyzny przy najbliższej okazji. Według nieoficjalnych źródeł o Robinho stara się Flamengo i Fluminense, natomiast o Pato myśli Corinthians. Kwoty jakie są przypisywane transferom to 8 milionów euro za Robinho i 15 milionów za Pato.

Swego czasu pojawiało się dużo plotek na temat przyszłości Brazylijczyków, ale teraz sprawa jest jasna i Galliani potwierdził życzenie piłkarzy. – Moja wyprawa do Brazylii była planowana od miesięcy. Jadę tam w celach tylko i wyłącznie zawodowych. To prawda, że trwają negocjacje. Pato i Robinho poprosili o pozwolenie na opuszczenie Milanu. Plan postępowania w wypadku ich odejścia już jest – powiedział wiceprezes włoskiego zespołu.

Trener Milanu, Massimiliano Allegri przyznał, że „Rossoneri” będą potrzebowali nowego napastnika jeżeli któryś z ofensywnych graczy opuści Mediolan. Właściciel klubu, Silvio Berlusconi chce zatrzymać przynajmniej jednego zawodnika.

Jeżeli chodzi o formę zawodników, to Robinho zagrał 70 minut w przegranym 4-2 meczu z Romą, natomiast Pato leczy kolejną kontuzję.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy