Patryk Dziczek o swoich problemach zdrowotnych. „Nie mogę tego rozpamiętywać”

Patryk Dziczek o swoich problemach zdrowotnych. „Nie mogę tego rozpamiętywać” fot. Dziurek / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Goal.pl

Patryk Dziczek udzielił wywiadu Marcinowi Ryszce z portalu Goal.pl. Pomocnik Piasta Gliwice poruszył w nim między innymi temat swoich problemów zdrowotnych.

Włoska przygoda Patryka Dziczka z pewnością nie potoczyła się tak, jak sobie to wyobrażał. Omdlenia w trakcie meczu ligowego i treningu praktycznie przekreśliły jego szansę na karierę w Italii.

25-latek jednak wrócił do zdrowia i obecnie z powodzeniem występuje w Piaście Gliwice, a w poprzednim roku nawet zadebiutował w reprezentacji Polski. Dziczek na łamach portalu Goal.pl wypowiedział się na temat swoich problemów ze zdrowiem.

- Nie mogę tego rozpamiętywać. Często ludzie pytają mnie o to, co mnie spotkało i czy nie mam żadnych obaw przed graniem w piłkę. Powiem tak, jeśli miałbym jakieś wątpliwości przed uprawianiem sportu na poziomie wyczynowym, to nie byłbym w stanie wychodzić na trening czy rozgrywać meczów. Badam się regularnie. Teraz co pół roku, wcześniej musiałem robić badania co trzy miesiące. Jestem pod stałą opieką najlepszych fachowców. Pod klatką piersiową mam wszczepiony specjalny czip, który kontroluję pracę mojego serca i wysyła dane do szpitala. Czuję, że jestem pod najlepszą opieką i dlatego nie myślę o tym, co wydarzyło się w przeszłości. Mogę spokojnie trenować i robię to co kocham - powiedział 25-latek.

- Myślę, że Włochy są już dla mnie zamknięte. Gdyby udało mi się jeszcze raz wyjechać, to na pewno będą kluby, które będą miały wątpliwości co do mojego zdrowia. Tak jak już wspominałem, jestem pod najlepszą opieką i badam się regularnie. Gram, trenuję, nie mam żadnych problemów ze zdrowiem. Moja kartoteka medyczna jest bardzo szeroka. Nie chcę jednak wybiegać do tego, co wydarzy się w przyszłości. Jestem w Piaście i na tym się teraz koncentruje - zaznaczył Dziczek, gdy został zapytany o swoją przyszłość (cały wywiad TUTAJ).

Więcej na temat: Patryk Dziczek Piast Gliwice Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy