2022-05-01 15:19:19; Aktualizacja: 2 lata temu
Patryk Klimala piłkarzem meczu z Chicago Fire [WIDEO] | Gabriel Slonina żartobliwie do napastnika: W chu*a mnie zrobiłeś Fot. YT
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

New York Red Bulls Patryka Klimali pokonało Chicago Fire Gabriela Sloniny 2:1. Oba gole dla zwycięskiej drużyny strzelił polski napastnik, za co został wybrany piłkarzem meczu.

Slonina, którego Czesław Michniewicz kusi perspektywą gry dla reprezentacji Polski, ponownie zagrał w podstawowym składzie Chicago Fire, a już w 16 minucie cieszył się z trafienia Xherdana Shaqirego. Po przerwie wprowadzony na boisko został Klimala.

W 75. minucie oglądaliśmy akcję piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie. Luqinhas podawał, a piłkę do bramki wpakował ex-napastnik Jagiellonii Białystok. Niedługo potem za drugą czerwoną kartkę wyrzucony został Jhon Durán.

Goście za wszelką cenę chcieli to wykorzystać i dopięli swego już w doliczonym czasie gry. Upadek Klimali spowodował Miguel Ángel Navarro, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany, myląc przy okazji Sloninę.

Autor dubletu został wybrany piłkarzem meczu, a gdy trwała tradycyjna wymiana uścisków po zakończeniu zawodów, wspomniany bramkarz w wymowny sposób podsumował to, co wydarzyło się w końcówce.

– W chu*a mnie zrobiłeś – rzucił Slonina do Klimali.

W tej chwili New York Red Bulls z dorobkiem 17 punktów otwiera tabelę Konferencji Wschodniej w Major League Soccer. Chicago Fire jest przedostatnie.