Patryk Szysz odchodzi z Zagłębia Lubin. Pierwszy zagraniczny transfer w karierze

Patryk Szysz odchodzi z Zagłębia Lubin. Pierwszy zagraniczny transfer w karierze fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Przegląd Sportowy

Patryk Szysz, który był łączony z Legią Warszawa, nie trafi tam. Atakujący po sezonie opuści Zagłębie Lubin i zasili İstanbul Başakşehir - twierdzi „Przegląd Sportowy”.

Choć Zagłębie Lubin radzi sobie przeciętnie, to Patryk Szysz rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze. Jest liderem drużyny i jeśli podopieczni Piotra Stokowca zdołają się utrzymać, to w znacznym stopniu właśnie dzięki niemu.

Zwyżka formy urodzonego w Lublinie zawodnika od dłuższego czasu spędzała sen z powiek skautów. Mówiło się o nim przede wszystkim w kontekście przeprowadzki do Legii Warszawa, ale też wyjazdu do Bundesligi.

Ostatecznie 24-latek trafi w inne miejsce, a jego nowym pracodawcą będzie İstanbul Başakşehir - informuje „Przegląd Sportowy”. Oferta Turków okazała się dla niego najlepsza pod kątem finansowym.

Przeprowadzi się tam w ramach wolnego transferu, bo 30 czerwca 2022 roku wygasa jego kontrakt z Zagłębiem.

Jeśli nic się nie zmieni, to dla Szysza będzie pierwszy zagraniczny transfer. Od razu trafi on do jednego z najmocniejszych zespołów nad Bosforem.

Potencjalny pracodawca atakującego to bowiem czwarta siła ligi, która ma duże szanse na to, by zameldować się w europejskich pucharach. Dla byłego reprezentanta Polski do lat 21 będzie to niewątpliwie interesujące doświadczenie.

Wychowanek Górnika Łęczna, który trafił do Lubina w sierpniu 2018 roku, rozegrał w tym sezonie łącznie 33 mecze. W tym czasie strzelił 12 goli, a ponadto zanotował także pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy