Paulo Fonseca odrzuca posadę trenera w Atlancie United. Preferuje pracę w Europie

Paulo Fonseca odrzuca posadę trenera w Atlancie United. Preferuje pracę w Europie fot. bestino / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: The Athletic

Były trener AS Romy Paulo Fonseca odrzucił ofertę objęcia posady głównego szkoleniowca Atlanty United - poinformował „The Athletic“.

Zdaniem dziennikarzy 48-letni Portugalczyk otrzymał ofertę podpisania trzyipółletniego kontraktu, ale zdecydował się skupić na potencjalnych możliwościach w Europie.

United zwolnili trenera Gabriela Heinze 18 lipca po rozczarowującym bilansie 2-4-7 na początku sezonu zasadniczego MLS 2021. Obowiązki tymczasowego trenera przejął jego dotychczasowy asystent, Rob Valentino.

Atlanta (2-6-8, 14 punktów) zajmuje obecnie 12. miejsce w Konferencji Wschodniej MLS.

Paulo Alexandre Rodrigues Fonseca posiada bardzo ciekawe CV w roli szkoleniowca. Zaczynał w 2007 roku w S.U. 1º Dezembro, a pierwszym większym wyzwaniem była dla niego praca w pierwszoligowym portugalskim klubie Paços de Ferreira (2012-2013). To stamtąd został ściągnięty do FC Porto - jednak zaledwie na rok, po czym powrócił do „Os Castores“.

Ponowna przygoda z Paços de Ferreira raz jeszcze potrwała tylko sezon - następnie trafił on do Sportingu Braga. Kolejną kampanię spędził już w Szachtarze Donieck, gdzie pracował w latach 2016-2019. To właśnie z Ukrainy przeniósł się do Romy, a w maju 2021 roku ogłosił swoje odejście. Od tamtej pory pozostaje bezrobotnym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy