Paulo Fonseca zawieszony na dziewięć miesięcy. Olympique Lyon reaguje [OFICJALNIE]
2025-03-07 09:37:05; Aktualizacja: 1 dzień temu![Paulo Fonseca zawieszony na dziewięć miesięcy. Olympique Lyon reaguje [OFICJALNIE]](img/photos/102122/1500xauto/paulo-fonseca.jpg)
5 marca Komisja Dyscyplinarna Francuskiego Związku Ligowego (LFP) wymierzyła Paulo Fonsece karę dziewięciu miesięcy zawieszenia w wykonywaniu obowiązków trenera w meczach Ligue 1. Olympique Lyon kompletnie nie zgadza się z werdyktem i zapowiada odwołanie.
W środę Portugalczyk obchodził 52. urodziny. Tego samego dnia otrzymał bardzo niemiły prezent w postaci wspomnianego zawieszenia.
Taka kara to efekt konfrontacji z sędzią Benoît Millotem podczas wygranego meczu ze Stade Brestois. Za niestosowne zachowanie szkoleniowiec otrzymał czerwoną kartkę i nakaz opuszczenia strefy technicznej. Chwilę po napomnieniu odpalił „suszarkę”, co spowodowało tak długi okres banicji z perspektywy członków komisji.
W oficjalnym komunikacie LFP można przeczytać, że kara wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Do 15 września Fonseca ma zakaz wstępu do szatni przed, w trakcie i po każdym meczu, a do 30 listopada nie może zasiadać na ławce trenerskiej.Popularne
Stanowisko klubu uczestniczącego w Lidze Europy jest jasne i klarowne – zapadł zbyt surowy wyrok, i to dodatkowo bardzo szybko procedowany. Wniosek odwoławczy kwestią czasu.
„Olympique Lyon zauważa ekstremalną surowość, bezprecedensowy charakter i niezwykłą szybkość sankcji nałożonej przez Komisję Dyscyplinarną na Paulo Fonsecę. W jej świetle, wydającej się być podyktowanej toksycznym kontekstem wokół sędziowania we Francji, klub ogłasza, że natychmiastowo rozważa wszystkie możliwe opcje odwołania. Klub jest zjednoczony i skupiony na swoich celach sportowych bardziej niż kiedykolwiek” – czytamy w oświadczeniu.
Fonseca objął „Les Gones” ostatniego dnia stycznia – miesiąc po zwolnieniu z Milanu. Dotychczas odpowiadał za cztery zwycięstwa i dwie porażki.
W czwartek Lyon wywiózł z Rumunii bardzo dobrą zaliczkę przed rewanżem w 1/8 finału, pokonując FCSB 3-1.