Paulo Sousa ma poważny kłopot. Gwiazda Salernitany zbuntowała się po nieudanym transferze do Premier League

Paulo Sousa ma poważny kłopot. Gwiazda Salernitany zbuntowała się po nieudanym transferze do Premier League fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Boulaye Dia nie wrócił do Salernitany po zakończeniu zgrupowania reprezentacji Senegalu. Zamiast tego udał się do Francji i następnie poinformował klub o zmaganiu się z kłopotami rodzinnymi - donosi „La Gazzetta dello Sport”.

Przedstawiciele „Koników morskich” zainwestowali rekordowe 12 milionów euro na dokonanie definitywnego wykupu środkowego napastnika z Villarrealu w trakcie ostatniego letniego okienka transferowego. Ekipa z Salerno wykonała taki krok w nadziei na zanotowanie szybkiego zysku z jego sprzedaży.

Boulaye Dia nie narzekał w minionych tygodniach na brak zainteresowania. Żaden z klubów nie wystosował jednak za niego satysfakcjonującej oferty, a jeden z nich pokusił się nawet o wysłanie na tyle niskiej propozycji, że ta rozwścieczyła władze włoskiej ekipy do tego stopnia, że zabrały na ten temat publicznie głos.

- W czwartek późnym wieczorem otrzymaliśmy telefon z informacją o wypożyczeniu z opcją wykupu za kwotę, którą gdybyśmy podali do wiadomości publicznej, wywołałaby incydent dyplomatyczny. Ja, prezydent i cała Salernitana nie zapomnimy tego, co zrobiło Wolverhampton - stwierdził dyrektor sportowy Morgan De Sanctis o wydarzeniu z końcówki okna transferowego.

Zupełnie inne podejście do całej sprawy zaprezentował sam 26-letni zawodnik, który poczuł się mocno rozczarowany faktem, że zablokowano mu możliwość kontynuowania kariery w Premier League.

W efekcie zabrakło go w kadrze meczowej na starcie z US Lecce przed wyjazdem na zgrupowanie kadr narodowych. Z kolei tam nabawił się urazu i nie wystąpił w żadnym pojedynku Senegalu.

Mimo to pozostał do samego końca z drużyną i... następnie udał się do Francji bez zgody pracodawcy, którego poinformował jedynie, że nie wrócił do Włoch z powodu problemów rodzinnych.

Salernitana ukarała go za tę samowolkę grzywną w postaci odebrania mu 15 procent miesięcznej pensji.

„La Gazzetta dello Sport” uważa, że na tym problemy ofensywnego piłkarza się nie skończą, ponieważ w dalszym ciągu nie pojawił się w Salerno.

W tej sytuacji nikt nie ma wątpliwości, że zachowanie Dii jest jawnym buntem przeciwko włoskiemu klubowi za podjętą decyzję z końcówki letniego okna transferowego.

„Koniki morskie” mają jednak jeszcze nadzieję na załagodzenie sytuacji i powrót Senegalczyka do gry, ponieważ pozostaje on wciąż ważnym elementem drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę.

26-letni napastnik zdążył zdobyć bramkę w trzech występach w tym sezonie.

Poprzednie zmagania zakończył z kolei z dorobkiem 16 trafień w 34 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy