Paulo Sousa po przejęciu sterów nad Flamengo: To wiadomość dla najlepszych fanów na świecie

Paulo Sousa po przejęciu sterów nad Flamengo: To wiadomość dla najlepszych fanów na świecie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Flamengo | Poder360

Paulo Sousa nie ukrywał radości w swoich pierwszych słowach wypowiedzianych po zostaniu mianowanym na stanowisko trenera Flamengo. Portugalczyk odniósł się także do powodów, dla których postanowił w takim momencie zostawić reprezentację Polski.

Poważne zamieszanie wokół osoby portugalskiego szkoleniowca dobiegło końca. Najpierw doszedł on do porozumienia w kwestii warunków odnoszących się do przedwczesnego zakończenia współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, aby móc następnie zostać zaprezentowanym jako nowy opiekun brazylijskiego giganta.

51-latek nie ukrywał radości z zaistniałego faktu w swoich pierwszych słowach wypowiedzianych jako trener ekipy z Rio de Janeiro.

- Witaj Brazylia! To wiadomość dla najlepszych fanów na świecie. To dla mnie wielka duma i satysfakcja móc reprezentować klub o wielkości Flamengo. Czas na ciężką pracę, by dać radość i tytuły ponad 40 milionom fanów. Będziemy grać razem - powiedział Paulo Sousa.

Portugalczyk pokusił się także o wyjawienie powodów, dla których postanowił porzucić reprezentację Polski na rzecz „Czerwono-Czarnych”

- Wpływ na decyzję miała wielkość klubu i moje własne oczekiwania, aby odnosić sukcesy i wygrywać z klubem, który ma takie same ambicje. Po prostu mamy takie same pragnienia. Już zaczęliśmy naszą pracę, zbieramy dokumentację i razem z moim personelem układamy harmonogram treningowy, aby następnie przedstawić go zespołowi - stwierdził 51-latek.

Sousa podkreślił też, że liczy na owocną współpracę z zawodnikami w nadchodzących rozgrywkach.

- Wszyscy gracze będą bardzo ważni. Sezon jest długi i czeka nas wiele meczów do rozegrania. Oczywiście kilku graczy wyróżniło się w ostatnich latach i po raz kolejny to zrobi. Ale wszystko będzie bardzo potrzebne. To zaangażowanie wszystkich napędzi nas do osiągania najważniejszy celów, które zawsze są były częścią Flamengo. Stworzymy wiele emocji naszym fanom i dzięki nim będziemy dążyć do wygranych, bo bardzo ważne jest pielęgnowanie kultury zwycięstwa - dodał Portugalczyk.

***

Paulo Sousa z wiadomością do kibiców reprezentacji Polski. „I want to say dziękuję”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy