Paulo Sousa szukał nowej pracy po EURO 2020?!

Paulo Sousa szukał nowej pracy po EURO 2020?! fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Dawid Szymczak I Sport.pl

Paulo Sousa po zakończeniu Mistrzostw Europy rozglądał się za nową pracą - pisze Dawid Szymczak na łamach Sport.pl.

Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w styczniu. Już kilka miesięcy później prowadził on biało-czerwonych na EURO 2020. Zatrudnienie Portugalczyka nie przyniosło oczekiwanych efektów. Polska drużyna przegrała w grupie ze Słowacją (1:2) oraz Szwecją (2:3), żegnając się z turniejem. Remis z Hiszpanią 1:1 nic nie dał.

Z doniesień Sport.pl wynika, że już po tym przedstawiciele Sousy proponowali go kilku włoskim klubom. W tym gronie miały znaleźć się Spezia, Sampdoria oraz Fiorentina. „Violę” szkoleniowiec prowadził wcześniej w latach 2015-2017.

50-letniemu trenerowi podobno najbliżej było do Spezii. Finalnie jej władze zatrudniły jednak Thiago Mottę.

Sport.pl dodaje, że być może Sousa chciał po prostu sprawdzić swoją pozycję na rynku trenerskim po nieudanych Mistrzostwach Europy. Zdaniem tego źródła bardziej prawdopodobne jest jednak to, że po prostu szukał nowej posady i mógłby zrezygnować z prowadzenia polskiej kadry.

Polski Związek Piłki Nożnej lada moment będzie miał nowego prezesa, co oczywiście nie jest bez znaczenia w kontekście przyszłości selekcjonera.

Póki co Sousa wysłał powołania do reprezentacji na wrześniowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata. Polacy zagrają z Albanią, San Marino oraz Anglią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy