Paweł Wszołek mógł zagrać w Chelsea. Jego transfer przekreśliła... minuta
2025-04-10 12:37:59; Aktualizacja: 5 dni temu
Paweł Wszołek stanie w czwartkowy wieczór przed szansą na zaliczenie pierwszego występu przeciwko Chelsea. Niewiele jednak brakowało do tego, żeby gwiazda Legii Warszawa trafiła w 2017 roku na Stamford Bridge.
Zespół „Wojskowych” przystąpi 10 kwietnia na Łazienkowskiej do rywalizacji z faworyzowanymi „The Blues” o zameldowanie się w półfinale Ligi Konferencji. Jedną z wiodących postaci w strukturach polskiego klubu w pierwszym meczu obu ekip powinien być Paweł Wszołek, który w trakcie swojej kariery zasmakował zmagań na angielskich boiskach w barwach QPR.
Wówczas niewiele zabrakło do tego, żeby dobrymi występami w tej drużynie zapracował sobie na transfer do... Chelsea.
Klub ze Stamford Bridge było żywo zainteresowany pozyskaniem czternastokrotnego reprezentanta Polski zimą 2017 roku i był nawet bardzo bliski sfinalizowania transakcji. Popularne
***
Legia Warszawa - Chelsea: 400 złotych za remis do 10. minuty meczu Ligi Konferencji
***
Ta niestety upadła przez bezwzględne przepisy, zabraniające zawodnikowi występowania w więcej niż dwóch klubach w obrębie jednego sezonu. A niestety Paweł Wszołek przez letnią przeprowadzką do QPR zdążył rozegrać... minutę w spotkaniu Pucharu Włoch w barwach Hellasu Verona.
Sam zainteresowany opowiedział swego czasu o tym na łamach „Przeglądu Sportowego”.
- Przyszedł do mnie menedżer Ian Holloway i poinformował, że do klubu wpłynęła oferta ze Stamford Bridge. Trenerem Chelsea był wówczas Antonio Conte, który pilnie potrzebował zmiennika na wahadło dla Victora Mosesa, bo ze względu na kontuzję ktoś mu wypadł. A ja miałem w tamtym czasie bardzo dobrą serię meczów, zaliczyłem kilka asyst, stąd zainteresowanie - powiedział.
- Problem jednak w tym, że wysyłając fax, w Chelsea nie sprawdzili, że nie mogą mnie kupić ze względów proceduralnych. W jednym sezonie można bowiem reprezentować barwy tylko dwóch klubów, a ja zanim przyszedłem do QPR, zdążyłem zagrać minutę w Pucharze Włoch w barwach Hellasu. Temat szybko więc upadł, a kilka miesięcy później Chelsea kupiła na tę pozycję Davide Zappacostę za 30 milionów euro - dodał autor pięciu trafień i ośmiu asyst w 43 występach w tym sezonie.