Paweł Wszołek szykuje się do odejścia z Unionu Berlin. „Jeden z najdziwniejszych transferów”

Paweł Wszołek szykuje się do odejścia z Unionu Berlin. „Jeden z najdziwniejszych transferów” fot. Union Berlin
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: B.Z.

Paweł Wszołek rozstanie się najprawdopodobniej w połowie trwającego sezonu z Unionem Berlin - uważa dziennik „B.Z.”.

Doświadczony skrzydłowy zanotował udany dwuletni pobyt w Legii Warszawa i w związku z tym oczekiwał od władz „Wojskowych” otrzymania bardzo dobrej oferty odnoszącej się do przedłużenia wzajemnej współpracy, która odwiodłaby go od pomysłu spróbowania po raz kolejny sił w jednym z zagranicznych klubów.

29-letni zawodnik nie doczekał się takiej propozycji i w związku z tym zaakceptował warunki przedstawione mu przez Union Berlin.

Wszołek wierzył, że będzie mu dane odgrywać jedną z ważniejszych ról w niemieckim zespole, ale niestety od razu po zakończeniu okresu przygotowawczego został odstawiony na boczny tor, ponieważ nie pasował do koncepcji trenera Ursa Fischera.

Szwajcar nie zgłosił Polaka do gry w Lidze Europy, a w krajowych rozgrywkach znalazł dla niego raptem parę razy miejsce w kadrze meczowej oraz pozwolił zagrać kilkanaście minut w wygranym spotkaniu pucharowym  z SV Waldhof Mannheim (3:1 po dogrywce).

Dziennik „B.Z.” nie widzi żadnych szans na to, aby były gracz Polonii Warszawa, Hellasu Verona, Sampdorii czy QPR zaczął w drugiej części rozgrywek odgrywać istotniejszą rolę w drużynie, dlatego przewiduje jego rychłe odejście.

„Jeden z najdziwniejszych transferów dyrektora sportowego Oliver Ruhnerta. Zatrudnił go do systemu gry, którego trener nie stosuje.

Perspektywy? Żadne. Prawdopodobnie rozwiązanie kontraktu” - napisano o Wszołku w niemieckim tabloidzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika No to teraz się zacznie! Czerwona kartka dla FC Barcelony w meczu z PSG [WIDEO] No to teraz się zacznie! Czerwona kartka dla FC Barcelony w meczu z PSG [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy