2024-09-19 07:34:02; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Pech Kevina De Bruyne przed szlagierem Premier League Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Manchester City FC

Bardzo możliwe, że Kevin De Bruyne nie znajdzie się w wyjściowej jedenastce, lub w ogóle w kadrze meczowej Manchesteru City na mecz z Arsenalem. W hicie Ligi Mistrzów przeciwko Interowi Mediolan doznał urazu pachwiny.

Kreator akcji ofensywnych został zdjęty z boiska przed rozpoczęciem drugiej połowy. Pierwsze oznaki bólu u Belga wystąpiły w momencie, gdy podczas biegu na bramkę starł się z Yannem Sommerem przy próbie wykonania interwencji.

Kapitan próbował „rozbiegać” ból. Ostatecznie dotrwał jedynie o końcowego gwizdka oznaczającego przerwę. Później został zmieniony przez İlkaya Gündoğana.

– Czy Kevin będzie dostępny na Arsenal? Nie mam pojęcia, więcej informacji uzyskam w czwartek. Lekarz powiedział, że nie jest gotów do gry w drugiej połowie – zaznaczył Hiszpan na konferencji prasowej.

Uważnym obserwatorom poczynań mistrzów Anglii nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo kluczową postacią dla drużyny jest 33-letni pomocnik. Rozgrywa już w niej dziesiąty sezon, wykręcając fantastyczne liczby: 103 gole i 171 asyst w 388 spotkaniach.

Często na jego drodze stawały długotrwałe kontuzje, lecz po nich zawsze wracał na swój najwyższy poziom. Dlatego też jego strata może okazać się kosztowna w skutkach. Zresztą, podobnie przedstawia się sytuacja wśród „Kanonierów”, gdzie przez kilka tygodni ma brakować Martina Ødegaarda.

Manchester City bezbramkowo zremisował z Interem. Teraz przygotowuje się do wielkiego hitu właśnie z Arsenalem. Ten wystartuje w niedzielę, 22 września o 17:30.