Pedri cieszy się, że nie trafił do Realu Madryt: Powiedzieli mi, że nie prezentuję odpowiedniego poziomu

Pedri cieszy się, że nie trafił do Realu Madryt: Powiedzieli mi, że nie prezentuję odpowiedniego poziomu fot. UD Las Palmas
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cadena SER

Pedri przyznał w rozmowie z „Cadena SER”, że przed podpisaniem kontraktu z Barceloną miał szansę trafić do Realu Madryt. Blisko 18-letni zawodnik został jednak odrzucony przez „Królewskich” po tygodniowych testach.

Utalentowany pomocnik wdarł się przebojem do pierwszej drużyny „Dumy Katalonii” po definitywnej przeprowadzce do utytułowanego klubu z UD Las Palmas.

Co prawda w dotychczas dziesięciu rozegranych meczach zdobył tylko dwie bramki, ale prezentował w tych spotkaniach bardzo wysoki poziom i miał znaczący wpływ na osiągane wyniki przez ekipę z Camp Nou, która zapewniła sobie jego usługi tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego w 2019 roku.

Wówczas przedstawiciele Barcelony osiągnęli zasadnicze porozumienie z właścicielami drużyny z Wysp Kanaryjskich i po dokonaniu wykupu blisko 18-letniego zawodnika za 6 milionów euro zdecydowali się natychmiast wypożyczyć Pedriego na cały sezon do Las Palmas, aby mógł łapać doświadczenie i regularnie występować na zapleczu LaLigi.

Sam piłkarz w rozmowie z „Cadena SER” przyznał, ze jego przygoda z futbolem mogła potoczyć się jednak zupełnie inaczej ponieważ kilkanaście miesięcy przed sfinalizowaniem transakcji z „Dumą Katalonii” był testowany przez Real Madryt.

„Królewscy” po przyjrzeniu się z bliska obiecującemu pomocnikowi stwierdzili, że nie prezentuje wystarczająco wysokiego poziomu, aby mógł z powodzeniem w przyszłości powalczyć o znalezienie się w kadrze seniorskiej drużyny i odesłali go z powrotem do jego macierzystego klubu.

- Byłem na tygodniowych testach w Realu Madryt. Po nich powiedzieli mi jednak, że nie prezentuję odpowiedniego poziomu. Zabrali mnie do biura i przekazali taką informację. Byłem trochę wykurzony, ale ich decyzja posłużyła mi do tego, aby jeszcze mocniej skupić się na pracy i dalszym rozwoju. Teraz mogę im za to podziękować, ponieważ jestem w drużynie, w której chciałem być. Włożenie koszulki Realu byłoby dla mnie dziwne, ponieważ po ulicach chodziłem zawsze w koszulce Barcelony, której kibicowałem od dziecka, co udowodniła nawet moja rodzina. Myślę, że Barcelona jest dla mnie właściwym miejscem i liczę na to, ze zostanę tutaj przez wiele lat - przyznał Pedri.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy