Pep Guardiola komentuje plotki na temat Kevina De Bruyne

Pep Guardiola komentuje plotki na temat Kevina De Bruyne fot. Conor Molloy / Pressfocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester Evening News

Pep Guardiola, menedżer Manchesteru City, został zapytany o przyszłość Kevina De Bruyne. Hiszpan nie ukrywa, że chciałby zatrzymać gwiazdę swojej drużyny.

Wraz ze złożeniem podpisu w kwietniu 2021 roku kontrakt ofensywnego pomocnika uległ przedłużeniu do końca sezonu 2024/2025. To oznacza, że porozumienie obowiązuje jeszcze tylko przez kilkanaście miesięcy.

Nie może być w tej sytuacji zaskoczeniem fakt, że sytuację Belga monitorują inne kluby. Jak się okazuje, ubiegłego lata 70 milionów euro rocznie był gotowy płacić mu jeden z przedstawicieli saudyjskiej ekstraklasy. Wtedy gracz powiedział „nie”.

Saudyjczycy z pewnością tak łatwo nie odpuszczą i możemy spodziewać się ponowienia oferty już po zakończeniu bieżącej kampanii. Jednocześnie formalna propozycja ma trafić na biurko Manchesteru City.

Co o tym wszystkim sądzi Pep Guardiola? Hiszpan chciałby pozostania swojego asa na Etihad Stadium.

– Byłbym szczęśliwy, gdyby został, ale nic na ten temat nie wiem – wyznał.

– Nie wiem, czy ma ofertę. Nie wiem, czy chce go Arabia Saudyjska. Oczywiście byłbym szczęśliwy, gdyby został w Manchesterze City – dodał.

Kevin De Bruyne stracił prawie całą pierwszą połowę rozgrywek przez problemy z udem. Niedawno jednak 32-latek wrócił na boisko i od tego czasu prezentuje się wybornie.

Reprezentant „Czerwonych Diabłów” w tym momencie może pochwalić się dorobkiem dwóch trafień oraz aż ośmiu asyst w zaledwie 11 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy