Pep Guardiola o pomyśle organizacji mundialu co dwa lata: Musimy wziąć pod uwagę różne punkty widzenia. Trzeba dyskutować

Pep Guardiola o pomyśle organizacji mundialu co dwa lata: Musimy wziąć pod uwagę różne punkty widzenia. Trzeba dyskutować fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Sky Sports

Nie milkną echa rewolucyjnych propozycji przedstawionych ostatnio przez Arsène'a Wengera. Pozytywnie o pomyśle częstszego organizowania mistrzostw świata wypowiedział się Pep Guardiola.

Premier League, w której pracuje obecnie hiszpański trener, jest podobnie jak inne europejskie ligi piłkarskie przeciwna proponowanym przez FIFA zmianom w kalendarzu. Wręcz do bojkotu rozgrywanych częściej turniejów zachęca stojący na czele UEFA Aleksander Čeferin. Pep Guardiola ma jednak na ten temat inne zdanie. 

– Nie można od ręki odrzucać takich propozycji. Musimy wziąć pod uwagę różne punkty widzenia. Jestem zwolennikiem dyskutowania nad nowymi pomysłami – mówił Katalończyk, narzekając na sposób rozmowy o zmianach w piłce. - Każdy broni swoich racji. UEFA ma swoje interesy, FIFA swoje, a kluby i ligi swoje. Każda ze stron myśli tylko o sobie.

– Mistrzostwa świata są wspaniałym turniejem. Jako widz zawsze oglądam je z dużą radością. Dobrze byłoby móc się nimi cieszyć co dwa lata. W stu procentach zgadzam się z Arsènem Wengerem, który mówi, że jeżeli mundial nie będzie organizowany częściej, to i tak zostaną stworzone jakieś nowe rozgrywki albo wróci Puchar Konfederacji. Według mnie pomysł Wengera gwarantuje najwyższą jakość widowisk. To wspaniałe, że całą tę dyskusję inicjuje osoba, która dokonała tak wspaniałych rzeczy w świecie piłki, i to nie tylko nie tylko w Premier League. 

Guardiola dostrzega jednak zagrożenie w postaci dodatkowych obciążeń, który mogłyby zostać nałożone na zawodników. Według szkoleniowca piłkarze już grają za dużo i są przemęczeni, w związku z czym kalendarz rozgrywek powinno się zredefiniować.

– Najlepsi mają dwa, trzy tygodnie na regenerację fizyczną i psychiczną. Nie trzy miesiące. Przez jedenaście miesiące ciągle grają, grają i grają. Kiedyś okres przedsezonowy trwał cztery, pięć tygodni. Teraz mamy dziesięć dni! Chcemy cieszyć się futbolem, ale liczbę meczów trzeba zredukować. Nie mówię, że należy się pozbyć piłki reprezentacyjnej, Ligi Mistrzów albo Premier League, natomiast musimy znaleźć jakieś rozwiązanie.

Z opiniami opiekuna Manchesteru City o natężeniu gier zgadza się Nuno Espírito Santo. Trener Tottenhamu zauważył, że każda kolejna decyzja prowadzi do zwiększenia liczby rozgrywanych spotkań. 

– Nie jestem pewien, czy piłkarze będą w stanie utrzymać odpowiedni poziom gry podczas tak przepełnionych sezonów. To moja największa wątpliwość i zmartwienie. Nie mam jednak jasnej opinii na temat tego, co będzie najlepsze dla naszej dyscypliny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy