Pep Guardiola zachwycony tym piłkarzem. Sprowadzi go do Manchesteru City?!

2025-04-11 19:05:11; Aktualizacja: 1 dzień temu
Pep Guardiola zachwycony tym piłkarzem. Sprowadzi go do Manchesteru City?! Fot. Valter Gouveia/SPP/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Manchester City

Pep Guardiola w ostatnim wywiadzie nie szczędził pochwał pod adresem objawienia tego sezonu. Adam Wharton zrobił na szkoleniowcu Manchesteru City ogromne wrażenie.

Hiszpański menedżer znany jest z wyjątkowego oka do talentów. Kiedy więc zabiera głos na temat młodego zawodnika, to nie są przelewki... Tym razem pod lupę wziął 21-letniego pomocnika Crystal Palace. Adam Wharton to nominalna szóstka.

- Już za poprzedniego menedżera trafił nawet do reprezentacji Anglii - rozpoczął swoją wypowiedź Guardiola.

Wharton dołączył do Crystal Palace w zimowym okienku transferowym w 2024 roku z drugoligowego Blackburn Rovers za kwotę około 18 milionów funtów. Wielu ekspertów wątpiło, czy młody Anglik poradzi sobie z przeskokiem na najwyższy poziom. Tymczasem młodzian błyskawicznie stał się kluczową postacią w zespole „Orłów”.

- Jego wpływ na grę jest naprawdę imponujący, szczególnie biorąc pod uwagę, że przyszedł prosto z Championship do Premier League. Ma kapitalną lewą nogę, to naprawdę świetny piłkarz - dodał z uznaniem szkoleniowiec „Obywateli”.

W zaledwie kilka miesięcy Wharton przeszedł drogę od gry na zapleczu angielskiej ekstraklasy do debiutu w seniorskiej reprezentacji Anglii. Niewykluczone, że latem zmieni barwy. Przecież jeszcze w zimie łączono go z Manchesterem City.

Obecny sezon w jego wykonaniu to 20 meczów.