Pepe Reina nazywany „faszystą”. Wszystko przez wsparcie protestów na ulicach Madrytu

Pepe Reina nazywany „faszystą”. Wszystko przez wsparcie protestów na ulicach Madrytu fot. FotoPyk
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Twitter [PReina25]

Pepe Reina wywołał spore kontrowersje, popierając protesty prawicowych działaczy nawołujących do zniesienia obostrzeń wprowadzonych wskutek pandemii koronawirusa.

Sytuacja w ojczyźnie 36-krotnego reprezentanta „La Roja” powoli się poprawia, ale władze Hiszpanii wciąż podtrzymują dość rygorystyczne środki zapobiegawcze. W kraju mistrzów świata z 2010 roku odnotowano czwartą największą liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem na całym świecie.

Choć rząd powoli zaczyna zmniejszać obostrzenia, niektórzy obywatele chcieliby, by te działania były jeszcze szybsze. W związku z postawą władz kraju wobec pandemii tysiące protestantów postanowiło wyjść w sobotę na ulice Madrytu. Akcja została zorganizowana przez działaczy ultraprawicowej partii Vox. Uczestnicy protestu dostali z góry zalecenie, by nie podtrzymywać między sobą bezpiecznego dystansu.

Były brakarz Liverpoolu w dość sarkastyczny skomentował całą sytuację na swoim twitterowym koncie: „Ach, czyli wygląda na to, że mało ludzi wyszło na ulicę, prawda?”

Wpis Reiny spotkał się z dość nieprzychylną reakcją ze strony wielu fanów piłkarza. Niektórzy, patrząc przez pryzmat partii organizującej cały protest, nazwali go nawet „faszystą”.

Wszystko jest tym bardziej ciekawe, że miesiąc temu bramkarz wypożyczony zimą z Milanu do Aston Villi publicznie przyznał, że prawdopodobnie sam zakaził się koronawirusem. 37-latek wówczas wyznał, że był to jego najtrudniejszy moment w życiu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy