Perełka belgijskiej piłki na radarze FC Barcelony

2024-04-23 10:59:58; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Perełka belgijskiej piłki na radarze FC Barcelony Fot. rarrarorro / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sacha Tavolieri

FC Barcelona poważnie rozważa złożenie oferty za Jorthy'ego Mokio, wschodzącej gwiazdki belgijskiego futbolu – donosi Sacha Tavolieri.

W KAA Gent atmosfera robi się coraz bardziej napięta, jeśli mowa o ustaleniu dalszej przyszłości Mokio. Jednokrotny mistrz Belgii, głównie głosem trenera Heina Vanhaezebroucka, optuje za tym, aby podpisać z prężnie rozwijającym się środkowym obrońcą profesjonalny kontrakt.

Sam 16-latek w rozmowie w cztery oczy ze szkoleniowcem miał nawet dać się przekonać do pozostania na Planet Group Arena. Niedawno zadebiutował w belgijskiej ekstraklasie w walce o udział w następnej edycji Ligi Konferencji.

Z drugiej strony na młodziutkiego lewonożnego stopera presję wywiera najbliższe otoczenie, w szczególności rodzice, którzy mają możliwość dogadania przeprowadzki do jednego z gigantycznych klubów w Europie.

Jak poinformował Sacha Tavolieri, byli oni obecni w zeszłym tygodniu na trybunach podczas rewanżowego spotkania Ligi Mistrzów z PSG na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie. W międzyczasie miało dojść do poważnych rozmów z przedstawicielami „Dumy Katalonii” o wcieleniu dziecka do La Masii.

Na razie nie wiadomo, czy mistrz Hiszpanii wystosuje oficjalną ofertę kontraktu. Trwają narady, aczkolwiek jeśli zostanie ona wyłożona na stół, Mokio trudno będzie ją odrzucić.

Wychowanek „Buffalos” to także czterokrotny reprezentant Belgii U-17. Wcześniej ogrywał się nawet na poziomie UEFA Youth League oraz rezerw.