Perišić przymierza się do przeprowadzki. Kierunek Premier League?!

Perišić przymierza się do przeprowadzki. Kierunek Premier League?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Latem prawdopodobnie swoją przygodę z Interem Mediolan zakończy Ivan Perišić. Chorwat może trafić do angielskiej Premier League.

Zimą wicemistrz świata z 2018 roku uporczywie walczył o przenosiny do Arsenalu. O swoich zamiarach poinformował władze Interu Mediolan, które jednak nie doszły do porozumienia z „Kanonierami”. Tym samym 30-latkowi nie pozostało nic innego, jak zapomnieć o całej sprawie i skupić się na dokończeniu sezonu w obecnym zespole.

Wygląda na to, że tak się de facto stało. Chorwat od momentu zakończenia styczniowego okna transferowego strzelił trzy gole i zanotował tyle samo asyst. Obecnie „Nerazzurri” walczą o utrzymanie pozycji gwarantującej udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. Gdy tylko im się to uda, Ivan Perišić prawdopodobnie dostanie wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, zainteresowanie płynie głównie z Premier League. O angaż doświadczonego skrzydłowego mają zabiegać Arsenal, Tottenham Hotspur, a nawet West Ham United. Aby transfer doszedł do skutku, gracz miał nawiązać współpracę z agencją menedżerską Doyen Sport, która specjalizuje się w przeprowadzkach na Wyspy Brytyjskie. 

W bieżącej kampanii 78-krotny reprezentant Chorwacji wystąpił w koszulce klubowej 38 razy. Swoją obecność na boisku zaznaczył sześcioma trafieniami i ośmioma ostatnimi podaniami. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2022 roku. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy