Peszko wziąłby do „swojego” Lecha tylko jednego zawodnika z obecnej drużyny „Kolejorza”

Peszko wziąłby do „swojego” Lecha tylko jednego zawodnika z obecnej drużyny „Kolejorza” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TVP Sport I Halo, Europa

Sławomir Peszko wypowiedział się na temat Lecha Poznań w magazynie „Halo, Europa”.

„Kolejorz” mierzy się dzisiaj w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europy ze Standardem Liège. Przed laty Peszko również rywalizował z Lechem w europejskich pucharach. W sezonie 2008/2009 poznaniacy grali w Pucharze UEFA, a w rozgrywkach 2010/2011 - w LE. Ich rywalami w fazie grupowej były wtedy Juventus, Manchester City oraz Red Bull Salzburg.

- Porównując mojego Lecha z tym obecnym, pozycja po pozycji, to trudno znaleźć wielu zawodników, którzy pasowaliby do tamtego zespołu. Bo tak: Robert Lewandowski lepszy od Mikaela Ishaka, Semir Stilić lepszy od Daniego Ramireza, obaj stoperzy Bartosz Bosacki i Manuel Arboleda lepsi od tych obecnych. Myślę, że tylko Jakub Moder by się wtedy przydał - powiedział Peszko w programie „Halo, Europa”.

Skrzydłowy Wieczystej Kraków dodał, że z młodych piłkarzy w ówczesnym Lechu widziałby też Tymoteusza Puchacza, który przydałby się na wahadle.

Przypomnijmy, że w sezonie 2010/2011 Lech zajął drugie miejsce w tabeli grupy A LE. W 1/16 finału poznaniacy zostali wyeliminowani przez Bragę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy