Peter Whittingham zmarł w wieku 35 lat

Peter Whittingham zmarł w wieku 35 lat fot. Cardiff City FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Cardiff City FC

Peter Whittingham nie żyje. Zgon 35-latka potwierdził jego były klub, Cardiff City.

"Wiadomość o nagłym i nieoczekiwanym odejściu Petera wstrząsnęła nas do głębi. Przesyłamy wyrazy miłości do jego żony Amandy, jego małego syna i całej rodziny. O nich myślimy najwięcej, w ich imieniu prosimy o uszanowanie ich prawa do prywatności w tym niezwykle okrutnym i trudnym czasie.

Przede wszystkim Peter był rodzinnym człowiekiem - kimś, kto rozświetlał pokój poczuciem humoru, ciepłem i osobowością. Poza tym, jako profesjonalny piłkarz, jako 'Bluebird', wyrażał talent, grację i pokorę. Nikt nie robił tego lepiej" - czytamy w oświadczeniu klubu.

Whittingham od wtorku przebywał na oddziale intensywnej terapii po tym, jak upadł ze schodów i odniósł poważny uraz głowy. Próby uratowania mu życia nie powiodły się. Zmarł w University Hospital of Wales w Cardiff.

Grający na środku pomocy Whittingham w Cardiff City spędził dziesięć lat (większość w Championship, ale i jeden w Premier League) i wypracował sobie status jednej z klubowych legend. Anglik w walijskim klubie zagrał 457 spotkań, strzelając 96 bramek i zaliczając 93 asysty.

Poza Cardiff występował też w Aston Villi, Blackburn Rovers, Derby County i Burnley FC.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba w Premier League?! Rozmowy ruszą w styczniu Alaba w Premier League?! Rozmowy ruszą w styczniu OFICJALNIE: Joleon Lescott wznawia karierę. Zagra w Pucharze Króla OFICJALNIE: Joleon Lescott wznawia karierę. Zagra w Pucharze Króla Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy