Petrescu do wzięcia, ale nie na długo

Petrescu do wzięcia, ale nie na długo
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Digi Sport

Były szkoleniowiec Wisły Kraków, Dan Petrescu, odchodzi z CFR 1907 Cluj. Rumun ma się teraz przenieść do Chin.

Po przywróceniu CFR Cluj na tron w lidze rumuńskiej, Dan Petrescu postanowił odejść z klubu. Rumuński szkoleniowiec ma w najbliższym czasie przenieść się do ligi chińskiej, skąd dostał atrakcyjną ofertę. W nowym otoczeniu 50-latek ma zarabiać nawet 1,8 miliona euro za sezon.

Teraz Guizhou Hengfeng ma wpłacić za niego 500 tysięcy euro, czyli kwotę zapisaną jako klauzula odstępnego.

Były piłkarz Chelsea jest w Polsce rozpoznawalny przede wszystkim ze względu na swój pobyt w Wiśle Kraków. Rumuński szkoleniowiec nie wspomina jednak pracy z „Białą Gwiazdą” pozytywnie. Niemal 10 lat temu mówił na ten temat: „Polscy piłkarze nie chcą pracować. Chcieliby mieć wygodne życie: mało trenować i mieć przyjaznego trenera. Przez to wasze zespoły mają problem z grą w Lidze Mistrzów a wasza reprezentacja nie osiąga wielkich sukcesów. Ja pracowałem w Anglii osiem lat i wiem jak wygląda profesjonalizm”.

Po odejściu z Polski Petrescu pracował w wielu silnych zespołach, takich jak: Unirea Urziceni (wprowadził ją do Ligi Mistrzów), Kubań Krasnodar, Dynamo Kijów, Jiangsu Suning czy teraz CFR Cluj. W większości z nich 50-letni trener osiągał nieprzeciętne wyniki, włączając się do walki o puchary kontynentalne czy wygrywając mistrzostwa kraju.  

Ostatnie padło łupem Petrescu w poprzedni weekend, gdy doprowadził do mistrzostwa Rumunii CFR Cluj. Teraz szkoleniowiec spróbuje po raz drugi w karierze podbić ligę chińską, gdzie ma objąć Guizhou Hengfeng.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy