Philip Amaro Buczkowski chce grać dla Polski

Philip Amaro Buczkowski chce grać dla Polski fot. Schalke 04
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Trenujący w Schalke 04 Philip Amaro Buczkowski przyznał w rozmowie z Meczyki.pl, że jest zdecydowany na grę dla Polski.

Urodzony w 2005 roku Philip Amaro Buczkowski przyszedł na świat w Gelsenkirchen, ale jego mama jest Polką. Do 2016 roku zawodnik szkolił się w Spvgg. Erle 1919, by następnie trafić do Schalke 04. Grający na lewej stronie boiska młody piłkarz występuje w jego zespołach juniorskich. W poprzednim sezonie strzelił sześć goli w rozgrywkach Bundesligi do lat 17. W obecnym zdobył dwie bramki w sześciu występach w zmaganiach na poziomie U-19.

W 2021 roku Buczkowski zagrał w reprezentacji Polski do lat 17, mierząc się z Niemcami. W rozmowie z Meczyki.pl potwierdził, że myśli o występach w biało-czerwonych barwach również na poziomie seniorskim.

- Wychowałem się po polsku, mówię w naszym języku i mam polski paszport. W domu na co dzień też mówimy po polsku. Mimo swojego otoczenia w Niemczech wychowujemy się w polskiej tradycji i obyczajach. Dopóki moja prababcia żyła jeździliśmy bardzo często do Polski, ostatnio mniej. Ale spowodowane jest to też tym, że trenuje bardzo dużo w klubie.

- Chcę grać dla Polski, bo jestem wychowany po polsku. Nie ma dla mnie innej opcji - powiedział 18-latek (cała rozmowa TUTAJ).

Zapytany o swoje atuty przyznał, że jest szybki, obunożny i dysponuje dobrym dryblingiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy