Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE]

Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Piast Gliwice

Gerard Badía został uhonorowany przez swój ukochany klub. Piast Gliwice zastrzegł numer 21, z którym Hiszpan jeszcze niedawno biegał po murawie.

Gerard Badía to jeden z tych piłkarzy, którzy cieszą się uznaniem i szacunkiem większości fanów Ekstraklasy, bez względu na sympatie kibicowskie. Hiszpan trafił do Piasta w lutym 2014 roku i spędził w tym zespole ponad 7 lat. 31-latek niemal od razu zaaklimatyzował się w polskiej szatni i był dobrym duchem zespołu.

Jednak rolą Badíi bynajmniej nie było tylko dbanie o dobrą atmosferę. Pomocnik przeżył z Piastem najpiękniejsze chwile w historii tego klubu i wywalczył trzy medale mistrzostw Polski w trzech różnych kolorach - złotym, srebrnym, brązowym. Do tych wspaniałych sukcesów Badía przyczynił się w znacznym stopniu.

Ponadto, nigdy nie ukrywał, że kocha zarówno Piasta jak i Gliwice, czym zyskał wiele uznania w oczach kibiców. Teraz jednak zdecydował się wrócić do ojczyzny. Jego nowym klubem został FC Ascó z piątej ligi hiszpańskiej. Grę dla tego zespołu będzie łączył w warsztacie samochodowym, który należy do jego żony i jej rodziców.

- Nie będę zmieniał opon, bo tego nie potrafię, ale będę pomagał w rozmowach z klientami i zakupie rzeczy potrzebnych dla warsztatu. Najpierw muszę się tego nauczyć, potrzebuję czasu - tłumaczy legenda Piasta Gliwice.

Gerard Badía zagrał w Ekstraklasie 196 meczów w barwach „Piastunek". Może pochwalić się 23 golami i 39 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy