Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE]

Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Piast Gliwice

Gerard Badía został uhonorowany przez swój ukochany klub. Piast Gliwice zastrzegł numer 21, z którym Hiszpan jeszcze niedawno biegał po murawie.

Gerard Badía to jeden z tych piłkarzy, którzy cieszą się uznaniem i szacunkiem większości fanów Ekstraklasy, bez względu na sympatie kibicowskie. Hiszpan trafił do Piasta w lutym 2014 roku i spędził w tym zespole ponad 7 lat. 31-latek niemal od razu zaaklimatyzował się w polskiej szatni i był dobrym duchem zespołu.

Jednak rolą Badíi bynajmniej nie było tylko dbanie o dobrą atmosferę. Pomocnik przeżył z Piastem najpiękniejsze chwile w historii tego klubu i wywalczył trzy medale mistrzostw Polski w trzech różnych kolorach - złotym, srebrnym, brązowym. Do tych wspaniałych sukcesów Badía przyczynił się w znacznym stopniu.

Ponadto, nigdy nie ukrywał, że kocha zarówno Piasta jak i Gliwice, czym zyskał wiele uznania w oczach kibiców. Teraz jednak zdecydował się wrócić do ojczyzny. Jego nowym klubem został FC Ascó z piątej ligi hiszpańskiej. Grę dla tego zespołu będzie łączył w warsztacie samochodowym, który należy do jego żony i jej rodziców.

- Nie będę zmieniał opon, bo tego nie potrafię, ale będę pomagał w rozmowach z klientami i zakupie rzeczy potrzebnych dla warsztatu. Najpierw muszę się tego nauczyć, potrzebuję czasu - tłumaczy legenda Piasta Gliwice.

Gerard Badía zagrał w Ekstraklasie 196 meczów w barwach „Piastunek". Może pochwalić się 23 golami i 39 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy