Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE]

Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Piast Gliwice

Gerard Badía został uhonorowany przez swój ukochany klub. Piast Gliwice zastrzegł numer 21, z którym Hiszpan jeszcze niedawno biegał po murawie.

Gerard Badía to jeden z tych piłkarzy, którzy cieszą się uznaniem i szacunkiem większości fanów Ekstraklasy, bez względu na sympatie kibicowskie. Hiszpan trafił do Piasta w lutym 2014 roku i spędził w tym zespole ponad 7 lat. 31-latek niemal od razu zaaklimatyzował się w polskiej szatni i był dobrym duchem zespołu.

Jednak rolą Badíi bynajmniej nie było tylko dbanie o dobrą atmosferę. Pomocnik przeżył z Piastem najpiękniejsze chwile w historii tego klubu i wywalczył trzy medale mistrzostw Polski w trzech różnych kolorach - złotym, srebrnym, brązowym. Do tych wspaniałych sukcesów Badía przyczynił się w znacznym stopniu.

Ponadto, nigdy nie ukrywał, że kocha zarówno Piasta jak i Gliwice, czym zyskał wiele uznania w oczach kibiców. Teraz jednak zdecydował się wrócić do ojczyzny. Jego nowym klubem został FC Ascó z piątej ligi hiszpańskiej. Grę dla tego zespołu będzie łączył w warsztacie samochodowym, który należy do jego żony i jej rodziców.

- Nie będę zmieniał opon, bo tego nie potrafię, ale będę pomagał w rozmowach z klientami i zakupie rzeczy potrzebnych dla warsztatu. Najpierw muszę się tego nauczyć, potrzebuję czasu - tłumaczy legenda Piasta Gliwice.

Gerard Badía zagrał w Ekstraklasie 196 meczów w barwach „Piastunek". Może pochwalić się 23 golami i 39 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy