Piast Gliwice w kapitalnej formie. Komplet zwycięstw w okresie przygotowawczym

2024-07-13 20:36:03; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Piast Gliwice w kapitalnej formie. Komplet zwycięstw w okresie przygotowawczym Fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Piast Gliwice pokonał Koronę Kielce (3:0) w ostatnim sparingu przed startem nowego sezonu Ekstraklasy. Tym samym podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia odnieśli komplet zwycięstw w okresie przygotowawczym.

W sobotę Piast Gliwice przystąpił do ostatniego sprawdzianu przed rozpoczęciem nadchodzących rozgrywek na szczeblu Ekstraklasy. Jego przeciwnikiem był zespół Korony Kielce. Spotkanie zostało rozegrane w formule 3x45 minut.

Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż do 77. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Michael Ameyaw. Tuż przed zakończeniem drugiej tercji meczu drużyna dowodzona przez Aleksandara Vukovicia podwyższyła prowadzenie za sprawą samobójczej bramki Marcela Pięczka.

Wynik potyczki podczas trzeciej odsłony rywalizacji ustalił Fabian Piasecki. 29-latek nie pomylił się przy strzale z rzutu karnego.

Tym samym Piast Gliwice zanotował komplet zwycięstw w trakcie okresu przygotowawczego do nadchodzącego sezonu, wygrywając z Polonią Bytom (2:1), Pogonią Szczecin (1:0), Lechem Poznań (1:0), Kotwicą Kołobrzeg (3:1), czeskim MFK Karviná (2:1) i wspomnianą Koroną Kielce (3:0).

Taka dyspozycja zwiastuje udane wejście w zbliżające się wielkimi krokami rozgrywki na szczeblu Ekstraklasy. Ekipa Aleksandara Vukovicia zainauguruje najbliższą kampanię wyjazdowym starciem z Cracovią. Spotkanie zaplanowano na 21 lipca.

Następnie gliwiczanie podejmą na własnym stadionie obecnego wicemistrza Polski, a więc Śląska Wrocław, po czym pojadą na stadion przy ulicy Łazienkowskiej, aby stawić czoła Legii Warszawa.