Piątek coraz bliższy opuszczenia Herthy? Ma wylądować ponownie w Serie A

Piątek coraz bliższy opuszczenia Herthy? Ma wylądować ponownie w Serie A fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mateusz Borek (BundesTalk)

Krzysztof Piątek może przenieść się do Fiorentiny tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego – poinformował Mateusz Borek w programie „BundesTalk” na „Kanale Sportowym”.

Reprezentant Polski stał się przed dwoma sezonami prawdziwym objawieniem na włoskich boiskach i po zaledwie półrocznym pobycie w Genoi przeniósł się do Milanu, gdzie w dalszym ciągu imponował dużą skutecznością.

Ta sytuacja uległa zmianie w trakcie ostatnich rozgrywek i dlatego przedstawiciele „Rossonerich” zdecydowali się podjąć dość szybką decyzję o zakończeniu współpracy z Krzysztofem Piątkiem.

Ten fakt wykorzystała Hertha i wyłożyła blisko 25 milionów euro na pozyskanie naszego napastnika, który miał się stać jedną z wiodących postaci w zespole mającym na celu włączenie się do walki o najwyższe cele na krajowym podwórku.

Do tej pory 25-latkowi nie udało się do końca odnaleźć w realiach niemieckiego futbolu i dlatego może zanotować kolejną zmianę pracodawcy po półrocznym pobycie w ekipie z Berlina.

Obecnie najbardziej prawdopodobnym kierunkiem transferu z udziałem reprezentanta Polski jest Fiorentina, która już od pewnego czasu wykazuje nim poważne zainteresowanie.

Mateusz Borek przyznał w programie „BundesTalk” na „Kanale Sportowym”, że powrót byłego gracza Zagłębia Lubin czy Cracovii na Półwysep Apeniński jest bardzo możliwy.

- Rozmawiałem kilka dni temu z agentami Krzysztofa Piątka. Nasz zawodnik docenił umiejętności Jhona Córdoby, jak zobaczył go na treningu i ma świadomość, że doszedł mu do rywalizacji naprawdę dobry piłkarz. Polaka czeka ciężka harówa o miejsce w wyjściowym składzie. Myślę, że Piątka po jednym, ewentualnie dwóch występach w nowym sezonie może już nie być w Berlinie. I nastąpi ten powrót, o którym się spekuluje. Fiorentina? Miasto super. To miejsce spokojniejsze do rozwoju. Tam nie ma presji na wynik. Wszystko musi się jednak ułożyć finansowo, bo wiadomo, ile zapłaciła Hertha - powiedział dziennikarz.

Środkowy napastnik rozegrał do tej pory 17 spotkań w niemieckim klubie i zdobył w nich pięć bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy