Piątek coraz bliższy opuszczenia Herthy? Ma wylądować ponownie w Serie A

Piątek coraz bliższy opuszczenia Herthy? Ma wylądować ponownie w Serie A fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mateusz Borek (BundesTalk)

Krzysztof Piątek może przenieść się do Fiorentiny tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego – poinformował Mateusz Borek w programie „BundesTalk” na „Kanale Sportowym”.

Reprezentant Polski stał się przed dwoma sezonami prawdziwym objawieniem na włoskich boiskach i po zaledwie półrocznym pobycie w Genoi przeniósł się do Milanu, gdzie w dalszym ciągu imponował dużą skutecznością.

Ta sytuacja uległa zmianie w trakcie ostatnich rozgrywek i dlatego przedstawiciele „Rossonerich” zdecydowali się podjąć dość szybką decyzję o zakończeniu współpracy z Krzysztofem Piątkiem.

Ten fakt wykorzystała Hertha i wyłożyła blisko 25 milionów euro na pozyskanie naszego napastnika, który miał się stać jedną z wiodących postaci w zespole mającym na celu włączenie się do walki o najwyższe cele na krajowym podwórku.

Do tej pory 25-latkowi nie udało się do końca odnaleźć w realiach niemieckiego futbolu i dlatego może zanotować kolejną zmianę pracodawcy po półrocznym pobycie w ekipie z Berlina.

Obecnie najbardziej prawdopodobnym kierunkiem transferu z udziałem reprezentanta Polski jest Fiorentina, która już od pewnego czasu wykazuje nim poważne zainteresowanie.

Mateusz Borek przyznał w programie „BundesTalk” na „Kanale Sportowym”, że powrót byłego gracza Zagłębia Lubin czy Cracovii na Półwysep Apeniński jest bardzo możliwy.

- Rozmawiałem kilka dni temu z agentami Krzysztofa Piątka. Nasz zawodnik docenił umiejętności Jhona Córdoby, jak zobaczył go na treningu i ma świadomość, że doszedł mu do rywalizacji naprawdę dobry piłkarz. Polaka czeka ciężka harówa o miejsce w wyjściowym składzie. Myślę, że Piątka po jednym, ewentualnie dwóch występach w nowym sezonie może już nie być w Berlinie. I nastąpi ten powrót, o którym się spekuluje. Fiorentina? Miasto super. To miejsce spokojniejsze do rozwoju. Tam nie ma presji na wynik. Wszystko musi się jednak ułożyć finansowo, bo wiadomo, ile zapłaciła Hertha - powiedział dziennikarz.

Środkowy napastnik rozegrał do tej pory 17 spotkań w niemieckim klubie i zdobył w nich pięć bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy