Piątek ma nowego trenera. OFICJALNIE: Hertha potwierdziła angaż

Piątek ma nowego trenera. OFICJALNIE: Hertha potwierdziła angaż
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hertha

Hertha poinformowała o zatrudnieniu w roli szkoleniowca Pála Dárdaia.

Stołeczny klub spisywał się w ostatnich tygodniach bardzo przeciętnie. Na domiar w miniony weekend poniósł sromotną porażkę z Werderem Brema w stosunku 1-4.

Władze klubu uznały, że to za wiele, dlatego też postanowiły dokonać zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Z posadą w niedzielę pożegnał się Bruno Labbadia.

Na jego następcę nie trzeba było czekać zbyt długo. W poniedziałkowe popołudnie poinformowano opinię publiczną, że został nim Pál Dárdai.

44-latek podpisał ze stołecznym klubem kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. Jego głównymi asystentami będą Andreas Neuendorf oraz Admir Hamzagić.

- Bardzo cieszę się, że przekonaliśmy go do podjęcia tej pracy. On już wcześniej udowodnił, iż gwarantuje stabilizację. Do tego jest zresztą kibicem naszego klubu, więc na ten moment to zdecydowanie idealna opcja dla nas - powiedział.

Dla Dárdaia to powrót na stanowisko, które miał okazję piastować w latach 2015-2019.

Zresztą jest on praktycznie legendą Herthy. Od wielu lat, a konkretniej od 1997 - z małymi przerwami - jest on z nią związany nie tylko jako szkoleniowiec, ale również i piłkarz.

Jednym z podopiecznych Węgra będzie reprezentant Polski, Krzysztof Piątek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy