Piątek ma nowego trenera. OFICJALNIE: Hertha potwierdziła angaż

Piątek ma nowego trenera. OFICJALNIE: Hertha potwierdziła angaż
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hertha

Hertha poinformowała o zatrudnieniu w roli szkoleniowca Pála Dárdaia.

Stołeczny klub spisywał się w ostatnich tygodniach bardzo przeciętnie. Na domiar w miniony weekend poniósł sromotną porażkę z Werderem Brema w stosunku 1-4.

Władze klubu uznały, że to za wiele, dlatego też postanowiły dokonać zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Z posadą w niedzielę pożegnał się Bruno Labbadia.

Na jego następcę nie trzeba było czekać zbyt długo. W poniedziałkowe popołudnie poinformowano opinię publiczną, że został nim Pál Dárdai.

44-latek podpisał ze stołecznym klubem kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. Jego głównymi asystentami będą Andreas Neuendorf oraz Admir Hamzagić.

- Bardzo cieszę się, że przekonaliśmy go do podjęcia tej pracy. On już wcześniej udowodnił, iż gwarantuje stabilizację. Do tego jest zresztą kibicem naszego klubu, więc na ten moment to zdecydowanie idealna opcja dla nas - powiedział.

Dla Dárdaia to powrót na stanowisko, które miał okazję piastować w latach 2015-2019.

Zresztą jest on praktycznie legendą Herthy. Od wielu lat, a konkretniej od 1997 - z małymi przerwami - jest on z nią związany nie tylko jako szkoleniowiec, ale również i piłkarz.

Jednym z podopiecznych Węgra będzie reprezentant Polski, Krzysztof Piątek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy