Piątek nie będzie egzekwował jedenastek w Milanie. „Gattuso nie pozwoli na to”

Piątek nie będzie egzekwował jedenastek w Milanie. „Gattuso nie pozwoli na to” fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Krzysztof Piątek nie jest pierwszym wyborem Gennaro Gattuso do wykonywania jedenastek w trakcie meczów Milanu i przynajmniej na razie nie ulegnie to zmianie.

Klub z San Siro wygrał ostatnie niezwykle ważne spotkanie ligowe z Lazio w kontekście walki o zajęcie miejsce w czołowej czwórce Serie A gwarantującego udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów po golu zdobytym z rzutu karnego przez Francka Kessié'ego.

Niektórzy dziennikarze i eksperci przypuszczali, że szkoleniowiec „Rossonerich” po udanych występach Krzysztofa Piątka, walczącego o koronę króla strzelców, wyznaczy właśnie reprezentanta Polski do egzekwowania jedenastek.

Gennaro Gattuso nie zamierza jednak niczego zmieniać w tym aspekcie, ponieważ Iworyjczyk jest pewnym egzekutorem rzutów karnych, o czym przekonywał Jacopo Piotto, włoski dziennikarz i analityk, w rozmowie z „Sport.pl”.

- Jeśli Kessié będzie na boisku, to dalej będzie wykonywał jedenastki. Piątek może być wyznaczony jako drugi w hierarchii przed Ricardo Rodriguezem ze względu na to, jak strzelał karne w Genoi. Gattuso niczego nie zmieni, dopóki Franck nie spudłuje choć jednej jedenastki - powiedział.

- Gennaro jest praktycznym człowiekiem i nigdy nie pozwoli na to, aby walka o tytuł najlepszego strzelca była ważniejsza od awansu do Ligi Mistrzów, którego kwestia może rozstrzygnąć się nawet w ostatniej kolejce - dodał Piotto.

Piątek na włoskiej ziemi wykonywał do tej pory cztery jedenastki i wszystkie zostały przez niego wykorzystane.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy