2015-10-03 18:18:24; Aktualizacja: 8 lat temu
Pięć bramek Agüero! Ale do Lewandowskiego wciąż daleko [WIDEO] Fot. Transfery.info
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz Źródło: Transfery.info

Sergio Agüero strzelił pięć bramek w meczu Premier League.

"The Citizens" w sobotnim spotkaniu ligi angielskiej grali z Newcastle United, które zmiażdżyli 6-1. Bohaterem spotkania stał się Argentyńczyk, który potrzebował dwudziestu minut, by pięciokrotnie wpakować piłkę do bramki rywala. Jego gole padały w 42., 49., 50., 60. i 62. minucie meczu. Cztery minuty po swoim ostatnim trafieniu, Agüero opuścił boisko.

27-latek stał się piątym zawodnikiem w historii Premier League z takim dorobkiem bramkowym w jednym spotkaniu. Wcześniej zrobili to: Andy Cole, Alan Shearer, Jermain Defoe i Dimitar Berbatov.

Tak znakomita dyspozycja jest wciąż gorsza od rezultatu Roberta Lewandowskiego, który niedawno strzelił w Bundeslidze pięć bramek w dziewięć minut, w dodatku wchodząc na murawę z ławki rezerwowych.