Piekarski o Karbowniku: Jest stworzony do grania w Premier League

Piekarski o Karbowniku: Jest stworzony do grania w Premier League fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: WP Sportowe Fakty

Agent Michała Karbownika, Mariusz Piekarski, udzielił "WP Sportowe Fakty" wywiadu, w którym odniósł się między innymi do tematu przeprowadzki swojego klienta na Wyspy.

W ostatnich godzinach okna transferowego do władz Legii Warszawa spłynęła oferta z Anglii za Michała Karbownika. Na pozyskanie Polaka zdecydował się Brighton.

Lewy defensor wprawdzie podpisał z nowym klubem kontrakt, ale natychmiast wypożyczono go ponownie do drużyny mistrzów Polski. Wszystko po to, by zdobywał cenne doświadczenie.

Głos w sprawie postanowił zabrać teraz jego agent, Mariusz Piekarski.

- Ze względu na Covid doszło do wielu zmian na rynku transferowym. Był ostatni dzień okna transferowego i nie było możliwości wybrzydzania. Legia na pewno układała budżet pod Ligę Europy, do której nie udało się zakwalifikować. Z kolei Brighton pokazał, że ma plany co do Michała, więc zawodnik zmienił klub - twierdzi.

Zdaniem 45-latka transfer do Premier League to dla Karbownika idealny kierunek.

- Michał jest stworzony do takiej gry, jaką prezentują w Anglii, więc nie obawiam się o niego. Zresztą zwykle widzę zawodnika i mogę powiedzieć ze sporą dokładnością, co osiągnie, u Michała nie potrafię. Nie wiem, gdzie jest jego sufit, bo on się bardzo rozwija. Jestem przekonany, że Brighton dobrze na nim zarobi. Zresztą na Moderze podobnie - dodał.

19-latek rozegrał w tym sezonie 12 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy