2024-05-30 22:32:08; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Pierwsza część pokuty odprawiona. Arka Gdynia drugim finalistą baraży o Ekstraklasę [WIDEO] Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

W drugim półfinale baraży o Ekstraklasę Arka Gdynia pokonała Odrę Opole (4:2). Tym samym o ostatni bilet do polskiej elity powalczy z Motorem Lublin.

Jeszcze kilka dni temu kibice i zespół z Trójmiasta przeżyli załamanie. W konfrontacji o bezpośredni awans do Ekstraklasy gdynianie potknęli się na ostatniej prostej, przegrywając z GKS-em Katowice. Ostatecznie to ekipa ze Śląska ich kosztem mogła wcześniej świętować uczestnictwo w najwyższej klasie rozgrywek w edycji 2024/2025.

Tak też Arka została zepchnięta do baraży. Objazdowa trasa ku wymarzonej promocji na pierwszy szczebel została pokonana w połowie odcinka, choć przez chwilę podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego znajdowali się pod kreską.

Na prowadzenie wyszli bowiem goście za sprawą Jiříego Pirocha w 34. minucie. Jeszcze przed przerwą domownicy potrafili jednak obrócić losy spotkania w taki sposób, aby wyjść na prowadzenie. Do przełamania doprowadzili kolejno Michał Borecki i Karol Czubak.

Druga połowa to już jedynie udowodnienie swojej wyższości przez domowników. Choć Odra częściej utrzymywała się przy piłce, więcej okazji na zdobycie bramki mieli zawodnicy drużyny z najniższego miejsca podium I ligi.

Najpierw dopisało trochę szczęścia przy samobójczym trafieniu Jakuba Szreka, zaś pieczątkę w 83. minucie postawił Olaf Kobacki.

W doliczonym czasie gola na 2:4 zdołał strzelić jeszcze raz Piroch, lecz na odrobienie strat było już zdecydowanie za późno.

Tym samym Arka o awans zagra u siebie z Motorem Lublin. Ekipa ze stolicy województwa lubelskiego przeszła Górnika Łęczna po konkursie rzutów karnych.

Finał odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca o 18:00.