Pierwsza ZIELONA kartka za nami! [WIDEO]

Pierwsza ZIELONA kartka za nami! [WIDEO]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Lega B

W tym sezonie Serie B zdecydowano się na ciekawy pomysł wprowadzenia do użytkowania zielonych kartek. Pierwszego października taki kartonik został pokazany po raz pierwszy w historii!

Zielona kartka jest oryginalnym pomysłem działaczy Serie B. Sędzia pokazuje ją w sytuacji, gdy piłkarz wykaże się gestem „fair play”. Na koniec sezonu powstanie klasyfikacja generalna zawodników i zespołów ze względu na liczbę takich kartek, a najlepsi zostaną nagrodzeni.

Do pierwszej takiej sytuacji doszło dopiero podczas siódmej kolejki i meczu Virtus Entella - Vicenza, a sędzia główny Marco Mainardi przyznał takie „wyróżnienie” zawodnikowi gości  – Cristianowi Gallano

Napastnik Vicenzy, gdy sędzia pokazał na rzut rożny, potwierdził, że piłka nie została dotknięta przez żadnego z piłkarzy gospodarzy. Dlatego też arbiter zmienił swoją decyzję na „piątkę”.

Więcej na temat: Zielona kartka Włochy Wideo Serie B

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy