Pierwsze informacje na temat Thibauta Courtois. Tyle ma pauzować

2024-09-30 12:28:28; Aktualizacja: 11 minut temu
Pierwsze informacje na temat Thibauta Courtois. Tyle ma pauzować Fot. Acero/Alter Photos/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Guillermo Rai [Twitter]

Real Madryt zremisował w niedzielnym hicie LaLigi z Atlético Madryt 1:1. „Królewscy” stracili prowadzenie w doliczonym czasie gry derbowej potyczki, którą okupili dodatkowo urazem odniesionym przez Thibauta Courtois. Belga czeka prawdopodobnie przynajmniej kilkunastodniowa przerwa w treningach - podaje Guillermo Rai z Theathletic.com.

Real Madryt prowadził z Atlético Madryt po golu autorstwa Édera Militão, który trafił do siatki w 64. minucie. Podopieczni Carlo Ancelottiego byli o krok od odniesienia zwycięstwa, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Ángel Correa. Z wyniku 1:1 w starciu między lokalnymi rywalami zapewne najbardziej zadowolona jest przewodząca tabeli ligi hiszpańskiej FC Barcelona.

Derby nie obyły się bez skandalu. W drugiej połowie boiskowe zmagania zostały przerwane w wyniku rzucania przez kibiców gospodarzy różnymi przedmiotami w kierunku Thibauta Courtois. Na szczęście sytuacja została opanowana.

Belgijski bramkarz nie będzie dobrze wspominał tego meczu również z powodu urazu mięśniowego, o którym tuż po ostatnim gwizdku poinformował włoski szkoleniowiec „Królewskich”.

Skala kontuzji wciąż nie jest znana, natomiast Guillermo Rai z Theathletic.com już w poniedziałek przekazał, że Real nie spodziewa się tego, by zawodnik wrócił do pełni sił przed przerwą na spotkania reprezentacji.

W teorii oznaczałoby to pauzę przynajmniej do 19 października, kiedy to madrycka drużyna zagra w lidze z Celtą Vigo.

Wcześniej zmierzy się ona z Lille w Lidze Mistrzów oraz z Villarrealem na rodzimym podwórku.

Bilans 32-letniego Courtois z tego sezonu to 10 występów i cztery czyste konta.

Ancelotti w zastępstwie ma do dyspozycji Andrija Łunina.

AKTUALIZACJA: Real poinformował o kontuzji mięśnia odwodziciela lewej nogi u Courtois. Nie potwierdził spodziewanej długości przerwy w grze.