Pierwsze letnie wzmocnienie Crystal Palace już w drodze. Transfer po znajomości

2024-06-03 09:59:36; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Pierwsze letnie wzmocnienie Crystal Palace już w drodze. Transfer po znajomości Fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Fabrizio Romano

Crystal Palace dopina na ostatni guzik pierwszy transfer przed sezonem 2024/2025. Już wkrótce na pokładzie zawita Daichi Kamada – ogłosił Fabrizio Romano, używając popularnego hasła „here we go!”.

Włoski reporter jeszcze w piątek ustalił, iż przedstawiciele Kamady osiągnęli werbalne porozumienie z władzami Crystal Palace. Informacja została wzbogacona o ważny szczegół w postaci zaplanowanych testów medycznych. Ta formalność dopełni się jeszcze w tym tygodniu.

Ofensywny pomocnik podpisze z nowym pracodawcą długoterminowy kontrakt jako wolny piłkarz. Jego aktualna umowa z Lazio wygasa wraz z końcem czerwca.

Tym samym klub z Selhurst Park spełnił zachciankę Olivera Glasnera. Trenerowi już w przeszłości bardzo dobrze układała się kooperacja z reprezentantem Japonii. Obaj walczyli o najwyższe cele w Eintrachcie Frankfurt, a w edycji 2021/2022 sięgnęli po Puchar Ligi Europy.

27-letni piłkarz spędził na Stadio Olimpico tylko jeden sezon. Spuentował go 38 występami we wszystkich rozgrywkach, dorzucając dwa trafienia i taką samą liczbę asyst.

Przed eksplozją formy w Bundeslidze do 2017 roku bronił barw ojczyźnianego Sagan Tosu. Po angażu w klubie z siedzibą nad Menem w międzyczasie spędził też okres wypożyczenia w belgijskim VV St. Truiden.

Crystal Palace pod wodzą Glasnera wiosną mocno odżyło. Odkąd w lutym londyńczycy zatrudnili Austriaka, poprowadził on drużynę do siedmiu zwycięstw w 13 ostatnich kolejkach Premier League. Po drodze przytrafiły się tylko trzy porażki.