Pierwsze żądanie Zidane’a. On ma zostać!

Pierwsze żądanie Zidane’a. On ma zostać! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: A Bola Brasil

Dopiero wczoraj Zinédine Zidane został przedstawiony jako nowy-stary trener Realu Madryt, a już teraz Francuz przekazał władzom klubu pierwszy wymóg.

„Zizou” podczas swojej dwuipółletniej przygody z madryckim zespołem uczynił z Marcelo jednego z największych liderów całej szatni. Obecnie większym poklaskiem cieszy się jedynie Sergio Ramos. Od czasu odejścia 46-latka Brazylijczyk stracił jednak miejsce w składzie na rzecz przeniesionego z rezerw Sergio Reguilóna.

To jednak nie zraża francuskiego szkoleniowca, który chce odzyskać najlepszą wersję doświadczonego lewego obrońcy. W tym celu według „A Bola Brasil” jeszcze w tym tygodniu planuje on przeprowadzić z zawodnikiem rozmowę, by przekonać go do pozostania na Santiago Bernabéu. Należy bowiem pamiętać, że w ostatnich tygodniach 30-latek jest łączony z Juventusem, w barwach którego od tego sezonu występuje Cristiano Ronaldo, a więc jego bliski przyjaciel.

Zidane bardzo szanuje Marcelo i w związku z tym wspomniane źródło donosi, że przekazał on już Florentino Pérezowi jeden ze swoich głównych wymogów. Mianowicie, piłkarz, który gra w Realu od stycznia 2007 roku, nie może otrzymać latem zgody na transfer. 

W obecnym sezonie 30-latek rozegrał 25 spotkań i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Do tego wyniku 58-krotny reprezentant „Canarinhos” dorzucił cztery asysty. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy